آیفون ضدضربه!

آیفون ضدضربه!

به گزارش ایتنا از مهر، این امتیاز حق اختراع جدید به یک سیستم ضربه گیر اتوماتیک برای قاب آیفون مربوط می شود که هنگام افتادن تلفن همراه از آن محافظت می‌کند. علاوه بر آن اگر تلفن هوشمند در آب بیفتد، این سیستم به شناور ماندن آن روی آب کمک می‌کند. این حق امتیاز در می ۲۰۱۴ ارائه شده بود و در ۴ آوریل ۲۰۱۷ به ثبت رسیده است.

اپل این فناوری را « Electronic Device Housing» نامیده زیرا قاب دستگاه میزان شوک ناشی از افتادن آن را جذب می‌کند و همزمان تلفن را ازآب نیز محافظت می‌کند.

حسگرهایی که در آیفون کارگذاشته می‌شوند حرکت آن را ردیابی می‌کنند و هرگونه تغییر در سرعت و وزن را رصد می کنند. به این ترتیب هنگام افتادن دستگاه، حسگرها متوجه آن می‌شوند.

این سیستم در چهار گوشه آیفون کار گذاشته می‌شود و در صورت ردیابی افتادن دستگاه ضربه گیره‌ایی از قاب بیرون می‌زند تا شوک ناشی از افتادن کاسته شود. در حقیقت این قاب مانند یک حلقه نجات عمل می‌کند.

همچنین این سیستم سبب می‌شود آیفون روی آب شناور بماند.

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>