اجرای آزمایشی حالت رانندگی برای اسپاتیفای

به‌نظر می‌رسد اسپاتیفای درحال اجرای آزمایشی ویژگی جدیدی برای رانندگان است که گوش دادن به موسیقی در حین رانندگی را بسیار آسان‌تر می‌کند. البته شرکت اسپاتیفای هنوز اخبار رسمی راجع به این ویژگی را منتشر نکرده است.

برخی از کاربران اندرویدی می‌گویند که هنگام رانندگی گزینه‌های منوی اسپاتیفای با ابعاد بزرگتری نمایش داده می‌شوند و وحتی نام موزیک‌ها و خوانندگان نیز به‌صورت اتوماتیک برای کاربر خوانده می‌شود. البته نظرات کاربران وبسایت Reddit  راجع به‌این ویژگی اصلا مثبت نبوده است.

یکی از کاربران این وبسایت می‌گوید این ویژگی به‌صورت اتفاقی برای او فعال شده است و حتی تصاویری از آن را هم منتشر کرده است. این تصاویر یک آیکون کوچک خودرو را نشان می‌دهد که با فشردن آن حالت رانندگی (Car mode) برای کاربر فعال می‌شود.

طبق این تصاویر، اپلیکیشن برای استفاده از دستورات صوتی، از کاربر اجازه دسترسی به میکروفون گوشی را هم درخواست می‌کند و حتی از کاربران خواسته که نظراتشان راجع به این ویژگی را از طریق ایمیل برای اسپاتیفای ارسال کنند. این یعنی شرکت قصد داشته این ویژگی جدید را تنها برای کارمندان خود فعال کند، نه کاربران معمولی.

به‌کارگیری حالت رانندگی در اسپاتیفای احتمالا در واکنش به دستورات جدید سازمان امنیت جاده‌ای و حمل و نقل ایالات متحده آمریکا بوده که از شرکت‌ها خواسته که در جهت اصلاح دستگاه‌ها و ویژگی‌هایی که باعث حواس‌پرتی کاربران در حین رانندگی می‌شوند، اقدام کنند. این سازمان از کمپانی‌های سازنده اسمارت‌فون‌ها خواسته که راه‌های جدیدی برای اضافه کردن “حالت رانندگی” (Driving mode) به دستگاه‌هایشان ارائه کنند تا از این طریق حواس‌پرتی کاربران هنگام رانندگی را تا حداکثر مقدار ممکن کاهش دهند.

اپل در گذشته و در راستای این دستورات، ویژگی “Do Not Disturb” را به آیفون‌های خود اضافه کرده است. این ویژگی تمامی ناتیفیکیشن‌های ورودی به دستگاه در حین رانندگی را غیرفعال می‌کند.

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>