ارائه اینترنت ۵۰ مگابیتی به مسافرین پروازهای امارات

شرکت هواپیمایی امارات اعلام کرد که با شرکت مخابرات ماهواره‌ای برتانیایی Inmarsat Global Express (GX) قراردادی امضا کرده است و قرار است اینترنت وای فای با سرعت حداکثر ۵۰ مگابیت بر ثانیه را در داخل پروازهای خود ارائه دهد.

طبق این قرارداد، پروازهای بوئینگ ۷۷۷X هواپیمایی امارات، به تکنولوژی اینترنتی جدید مجهز خواهند شد که این تکنولوژی مختص سال ۲۰۲۰ است. این شرکت، ۱۵۰ بوئینگ ۷۷۷X و همچنین ۱۶۵ هواپیمای ۷۷۷s دارد. طبق اعلام امارات، این شرکت طی سال‌های اخیر بیش از ۲۰۰ میلیون دلار برای برقراری اینترنت پر سرعت در داخل هواپیماهای خود و حین پرواز مسافران، خرج کرده است و در هر ماه بیش از ۸۰۰ هزار مسافر از سیستم وای فای ارائه شده توسط این شرکت استفاده می‌کنند.

 امارات در بیانیه خود اعلام کرد:« با همکاری و سرمایه گذاری هنگفت شرکت‌های امارات، Thales و Inmarsat و سرمایه گذاری هنگفت به روی نسل جدید از اینترنت، تصمیم داریم تا بهترین خدمات اینترنتی در حین پرواز را به مشتریان و مسافران خود ارائه دهیم.»

 در حال حاضر، شرکت امارات برای مسافران همیشگی بخش‌های فرست کلس و بیزنس کلس، اینترنت پرسرعت نامحدود ارائه می‌کند و مسافران قسمت اکونومی این هواپیمایی از اینترنت با سرعت ۲۰MB استفاده می‌کنند که باید قبل از استفاده، بهای آن را پرداخت کنند.

در تمامی هواپیمایی که به این قابلیت مجهز خواهند شد، یک انتن ماهواره‌ای به همراه چندین اکسس پوینت تعبیه خواهد شد. با کمک اکسس پوینت‌های تعبیه شده، تمامی مسافران بدون استثنا از یک سیگنال ثابت اینترنت بهره خواهند برد.

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>