ارائه خدمات کلود رایگان گوگل برای رقابت با آمازون و مایکروسافت

ارائه خدمات کلود رایگان گوگل برای رقابت با آمازون و مایکروسافت

شرکت گوگل برای افزایش سهم خود از بازار کلود قصد دارد برخی از این خدمات را به رایگان به علاقمندان ارائه دهد.

به گزارش ایتنا از فارس، گوگل بی‌سروصدا خدمات کلود تازه‌ای موسوم به نام همیشه رایگان راه‌اندازی کرده که به افراد امکان می‌دهد بدون پرداخت هزینه از بخشی از سرویس‌های کلود این شرکت استفاده کنند.

گوگل امیدوار است در صورتی که کاربران طعم استفاده از خدمات کلود و ویژگی‌های ارزشمند آن را بچشند به صرف هزینه در این زمینه هم علاقه‌مند شوند.

از جمله این خدمات می‌توان به دسترسی به ۵ گیگابایت حافظه برای ذخیره‌سازی اطلاعات و ۶۰ دقیقه دسترسی در ماه به سرویس‌های Cloud Speech API اشاره کرد. البته کاربران باید در زمان استفاده از خدمات یاد شده شماره کارت اعتباری خود را وارد کنند تا در صورتی که میزان استفاده آنها از حد رایگان فراتر رفت، هزینه مورد نیاز به صورت خودکار از آنها دریافت شود.

در حال حاضر بخش عمده بازار خدمات کلود در کنترل آمازون و مایکروسافت است که به ترتیب سرویس های Amazon Web Services و Microsoft Azure را ارائه می‌کنند. گوگل پیش از این هم در دوره‌هایی برخی از خدمات کلود خود را به طور رایگان ارائه کرده بود.

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>