اروپا؛ کانون محتوای غیراخلاقی آنلاین

گزارش ها حاکی از آن است که اروپا به قطب جهانی تصاویر و ویدیوهای غیراخلاقی آنلاین تبدیل می شود.
رویترز- بنیاد دیده بان اینترنت اعلام کرده که ۶۰ درصد از موارد مرتبط با سواستفاده های اینترنتی در اروپا متمرکز شده است که این امر با افزایش ۱۹ درصدی روبه رو بوده و هلند با بالاترین آمار جرایم رایانه ای غیرقانونی در صدر فهرست کشورهای اروپایی جای گرفته است.
بالا رفتن میزان گزارش های رسیده از این قبیل جرایم و بازرسی های صورت گرفته از سوی شرکت های شبکه ای در آمریکای شمالی یکی از علل بروز این تغییرات است. 
سوزی هارگریوز، مدیر اجرایی بنیاد دیده بان اینترنت می گوید: وضعیت با قبل فرق کرده است. اروپا در حال حاضر بزرگترین قطب تصاویر سو استفاده جنسی در جهان به شمار می رود و در ارتکاب جرایم اینترنتی از آمریکای شمالی سبقت گرفته است.
طبق آمار و ارقام ارائه شده از سوی بنیاد دیده بان اینترنت، در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۷ درصد صفحه های وب سایت های دارای مفاهیم غیراخلاقی با مضمون سو استفاده های جنسی در آمریکای شمالی یافت می شد، اما در سال ۲۰۱۶ این آمار به ۳۷ درصد کاهش یافت که در حال حاضر بیشترین میزان را در آمریکا شامل می شود.
بنیاد دیده بان اینترنت اعلام کرده است که حدود ۳۴ هزار و ۲۱۲ صفحه وب سایت در اروپا مفاهیم غیراخلاقی دارند که روسیه و ترکیه هم در این آمار قرار دارند.
به گفته جان شهان، نایب رییس بخش کودکان آسیب دیده مرکز ملی آمریکا برای کودکان گم شده یا استثمار شده، این آمار حاصل همکاری ارایه دهندگان اینترنت یا ISP ها با بنیاد دیده بان برای شناسایی، حذف و گزارش محتوای غیراخلاقی است. 
در حال حاضر قوانین آمریکا به گونه ای است که ISP ها باید مقامات این کشور را در جریان تصاویر غیراخلاقی که در شبکه های خود پیدا می کنند، قرار دهند و بر این اساس، با شناسایی و حذف محتوای مستهجن، آمار صفحه های اینترنتی غیراخلاقی در آمریکای شمالی کاهش یافته است. 
تعداد گزارش تخلفاتی که در سال ۲۰۱۵ توسط ISP ها رسیده است، ۴/۴ میلیون بوده است که این میزان در سال ۲۰۱۶ به ۲/۸ میلیون رسید. تا امروز، در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲ میلیون مورد تخلف گزارش شده است.
در برخی شرکت های اروپایی که سرورها و فضاهای وب خود را اجاره می دادند نیز تصاویری از سو استفاده های جنسی مشاهده شده است که به شناسایی و گزارش های ارایه شده از سوی بنیاد دیده بان اینترنت کمک می کند.
سخنگوی انجمن ملی پیشگیری از خشونت علیه کودکان انگلیس می گوید: باید اقداماتی برای مبارزه با افزایش تقاضا نسبت به مفاهیم غیراخلاقی صورت گیرد تا بتوانیم مانع از مشاهده تصاویر غیراخلاقی توسط کودکان شویم چراکه با هر بار مشاهده این تصاویر، کودکی مورد سو استفاده جنسی قرار می گیرد.
گفتنی است که بنیاد دیده بان اینترنت در انگلیس واقع شده است و به دنبال شبکه های غیرمجاز با مفاهیم غیراخلاقی در انگلیس است. (فناوران)

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>