استونی و افتتاح اولین سفارتخانه مجازی

قرار است کشور استونی در ابتدای سال آینده میلادی، اولین سفارتخانه اطلاعات مجازی را در لوگزامبورگ افتتاح کند.

به گزارش ایرنا از ساینس، این سفارتخانه که به صورت یک اتاق سرور تحت مراقبت شدید است، اطلاعات دولت الکترونیک استونی را به‌صورت یکجا در یک نقطه ذخیره کرده است تا در صورتی که دولت این کشور نتواند از طریق سرورهای داخل یا شبکه ملی خود به این اطلاعات دستیابی پیدا کند، از این سفارتخانه به عنوان یک پایگاه اطلاعاتی ارزشمند بهره بگیرد.
نخست وزیر استونی پس از امضای توافقنامه ذخیره اطلاعات در لوگزامبورگ، در این رابطه گفت: «امنیت اطلاعات و امنیت سایبری از نقطه‌نظر اطمینان مردم و کارآیی سرورها، امری ضروری است. همچنین نقش مهمی در بهداشت دیجیتال جوامع دیجیتالی امروزی بر عهده دارد.»
کشور استونی با ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت، یکی از پیشروان استفاده از فناوری در جهان است. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ میلادی، کشور تازه استقلال یافته استونی با تمام قوا به سمت فناوری‌های پیشرفته حرکت کرد و حتی پس از الحاق به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۴ میلادی بازهم یکی از پیشروان فناوری در اروپا و جهان محسوب می‌شود. پایتخت استونی مرکز دفاع سایبری سازمان ناتو است و متخصصان فناوری اطلاعات از اروپا دائما در آن فعالیت می‌کنند تا از شبکه‌های اطلاعاتی ۲۹ کشور عضو ناتو محافظت کنند.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>