اسنودن: از زندگی در روسیه خسته‌ام

ادوارد اسنودن همکار سابق سازمان سیا تحت پیگرد قضایی آمریکا، اعلام کرد که از پناهندگی در روسیه خسته شده و می خواهد در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کند.

به گزارش ایرنا، روزنامه نوویه ایزوستیا امروز (سه شنبه) به نقل از اسنودن که به دلیل افشای اطلاعات عملیات جاسوسی آمریکا در عرصه بین المللی از سه سال پیش در روسیه به صورت پناهنده زندگی می کند، نوشت که وی هیچ ارتباط و علاقه ای با روسیه ندارد و می خواهد این کشور را ترک کند.
این روزنامه به نقل از پیمانکار سابق سیا افزوده است: تمامی برنامه ها و ارتباط های کاری من با افراد دیگر به زبان انگلیسی است و فقط در روسیه می خوابم، ولی در جهان زندگی می کنم.
وی با تاکید بر اینکه همیشه با آمریکایی ها ارتباط دارم و آینده خود را در یک کشور انگلیسی زبان می بینم، همچنین از نظام آزادی ها و حقوق بشر در روسیه انتقاد کرد.
اسنودن ادعا کرد که دولت روسیه در رویکردی زیان بار برای این کشور غالبا حقوق اجتماعی و افراد را نقض می کند.
وی گفت: من نمی توانم روند کنونی نقض حقوق افراد در روسیه را اصلاح کنم، اگر که ن داشتم برای بهبود اوضاع در آمریکا اقدام می کردم، زیرا به کشور خودم تعلق دارم و وفادارم.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>