انتشار بدافزار از طریق تصاویر آلوده در فیس بوک و لینکداین

انتشار بدافزار از طریق تصاویر آلوده در فیس بوک و لینکداین

با توجه به استفاده هکرها از روش‌های خلاقانه برای حمله به کاربران شبکه‌های اجتماعی، آنان این روزها باید بیش از گذشته مراقب امنیت خود باشند.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از تک تایمز، گزارش تازه شرکت امنیتی چک پوینت نشان می‌دهد که به تازگی بدافزاری برای حمله به کاربران فیس‌بوک و لینکداین طراحی شده که خود را در فایل‌های تصویری مخفی می‌کند.

این روش حمله توسط شرکت یاد شده ImageGate نام گرفته است. مهاجمان کدهای مخرب خود را در درون فایل‌های تصویری با پسوندهای غیرعادی مانند SVG، HTA یا JS و البته گاهی هم در فایل هایی با پسوند JPG یا PNG جای می‌دهند و آنها را در شبکه‌های اجتماعی آپلود می‌کنند.

آنها سپس از برخی پیکربندی‌های غلط در ساختار شبکه های اجتماعی برای وادار کردن کاربران به بارگذاری فایل های تصویری آلوده سواستفاده می کنند و در نهایت کاربران با کلیک کردن بر روی این فایل ها آنها را بارگذاری کرده و رایانه‌ها و گوشی‌های خود را آلوده می‌کنند.

محققان شرکت امنیتی چک پوینت می‌گویند، از این طریق باج افزارهای خطرناکی طراحی شده و به کاربران اینترنت حمله کرده اند. این باج افزارها بعد از بارگذاری فایل های تصویری آلوده فعال شده و تمامی فایل های کاربران را رمزگذاری می کنند و از آنان برای بازگرداندن رایانه یا گوشی به حالت عادی طلب پول می کنند.

به تازگی از این روش برای سرقت داده های پزشکی یک بیمارستان در کنتاکی آمریکا هم سواستفاده شده است. کارشناسان برای درامان ماندن از ImageGate باید مراقب باشند که از باز کردن فایل های مشکوک جدا خودداری کنند و آنها را برای افراد دیگر هم ارسال نکنند.

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>