اپلیکیشنی که خط کش و متر شما می‌شود

اخیرا یک برنامه خلاقانه و زیبا توسط شرکت L4معرفی شده است که با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی، گوشی هوشمند کاربر را تبدیل به یک ابزار اندازه گیری کاربردی می‌کند.

این برنامه به گونه‌ای طرحی شده است که با استفاده از دوربین به کاربر این امکان را می‌دهد که یک شی فیزیکی را اندازه گیری کند. برای استفاده از این خط کش مجازی، تنها کافی است که از طریق دوربین، یک نقطه را انتخاب کنید و بعد گوشی خود را به آرامی از آن نقطه دور کنید. تکنولوژی این برنامه فاصه بین نقاط شروع و پایان در نظر گرفته شده را می‌سنجد و درست مانند یک نوار اندازه گیری مجازی، اندازه های دقیق آن را مشخص می‌کند.

در ادامه دو فیلم از نحوه عملکرد این برنامه را مشاهده می‌کنید.

همانطور که در ویدیوهای دمو مشاهده می‌کنید، این برنامه ظاهرا به اندازه چند میلی متر خظا دارد ما بازهم کاملا کاربردی و دقیق عمل می‌کند. متاسفانه شرکت Laan Lab فعلا تاریخ انتشار این برنامه را اعلام نکرده است و مدتی باید منتظر بمانیم.

اگر قرار باشد این برنامه به روی ARKit framework جدید اپل اجرا شود، احتمالا همراه با IOS 11 در بهار آینده به صورت عمومی عرضه خواهد شد. تا آن زمان می‌توانید با وارد کردن ایمیل آدرس خود در وبسایت این شرکت، از آخرین اخبار مرتبط با این برنامه مطلع شوید. 

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>