اپل و نوکیا بالاخره به توافق رسیدند

دو شرکت اپل و نوکیا پس از یک دوره اختلاف درباره اختراعات به ثبت رسیده شرکت نوکیا بالاخره به توافق رسیدند.

به گزارش ایرنا، این دو شرکت پنج ماه پس از تعقیب قانونی یکدیگر در خصوص اختراعات ثبت شده نوکیا، روز گذشته در یک بیانیه مشترک حصول توافق در این زمینه را رسما اعلام کردند.

بر اساس این توافق مقرر شده است اپل پس از پرداخت یک مبلغ کلی و هزینه‌های آتی بهره‌برداری از اختراعات ثبت شده نوکیا، بتواند این اختراعات را در محصولات خود مورد استفاده قرار دهد. 
با وجود این که درآمد اصلی شرکت نوکیا پس از فروش کسب و کار گوشی‌های هوشمند به مایکروسافت در سال ۲۰۱۳ میلادی، از تامین زیرساخت‌های ارتباطی حاصل می‌شود، این شرکت همواره نیم‌نگاهی هم به درآمدزایی از طریق ثبت اختراعات ارزشمند در حوزه گوشی‌های هوشمند داشته است. 
سال گذشته میلادی پس از این که یک قرارداد بلندمدت اپل و نوکیا به پایان رسید، نوکیا به دلیل سوء استفاده از ۳۲ اختراع ثبت شده خود در جریان تولید گوشی iPhone علیه شرکت اپل اقامه دعوا کرد. اپل هم متقابلا اقامه دعوا کرد و مدعی شد که این شرکت اختراعات ثبت شده را مورد سوء‌استفاده قرار داده و در یک محیط منصفانه مجوز بهره‌برداری از آن‌ها را صادر نکرده است و خواهان صدور مجوز بهره‌برداری اجباری شد. 
تحلیلگران معتقدند این توافق برای شرکت نوکیا صدها میلیون دلار منفعت داشته است و این توافق در نهایت موجب افزایش ۷ درصدی ارزش سهام نوکیا در بورس شد. 

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>