با قلم و ARKit اپل مجسمه‌ طراحی کنید

مطمئنا در این مدت دموهای واقعیت افزوده متعددی با استفاده از قلم و کیت ARKit شرکت مشاهده کرده‌اید اما شکی نداریم که ویدیویی مشابه نمونه‌ای که در این مطلب می‌بینید، تابحال مشاهده نکره‌اید. این دمو که با استفاده از قلم و ARKit اپل انجام گرفته، توسط یکی از برنامه‌نویسان هندی با نام «فابین رشید» در کانال یوتیوب شخصی او منتشر شد.

با اینک رشید در این ویدیو از تمامی جزئیات و امکانات این برنامه استفاده نمی‌کند، اما در پستی که در فیسبوک منتشر کرد، نمای کلی از این برنامه را به‌نمایش گذاشت.

این برنامه که ویدیو آن را مشاهده می‌کنید، MakerStudio نام دارد و قادر است با استفاده از قلم بی‌نظیر اپل، اشکال را به صورت سه‌بعدی خلق کرده و در فضای واقعیت افزوده نقاشی و طراحی کند. هنوز اخباری در رابطه با تاریخ معرفی این برنامه منتشر نشده اما همین ویدیو کوتاه ذره‌ای از توانایی‌های خارق‌العاده آی‌او‌اس ۱۱ در بخش واقعیت افزوده و بر روی آیفون ۸ را به علاقه‌مندان مشتاق نشان می‌دهد.

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>