برنامه جدید یوتیوب

برنامه جدید یوتیوب

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از تک‌کرانچ، یوتیوب برنامه جدید خود را با نام “آپ‌تایم”(Uptime) برای تماشای ویدئوها با دوستان، اکنون در دسترس کاربران سیستم عامل iOS قرار داده است.
گفتنی است برنامه “آپ‌تایم” به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا همزمان با گذاشتن نظرات خود ذیل ویدئوها، با دوستان به تماشای ویدئو بپردازند.

شایان ذکر است که این برنامه ابتدا در مارس سال جاری میلادی در مخزن داخلی گوگل با نام Area 120 و به عنوان ابزاری تعاملی‌تر برای تماشای یوتیوب راه‌اندازی شد.

گفته می‌شود اکنون به جای اینکه ویدئوهای یوتیوب را نخست خودتان ببینید و سپس آنهایی را که می‌پسندید با دوستان‌تان هم به اشتراک بگذارید، برنامه جدید آپ‌تایم به شما کمک خواهد نمود تا ویدئوها را مستقیماً با دوستان‌تان تماشا کنید.
همچنین دوستان‌تان هم می‌توانند با شما و به صورت بلادرنگ به تماشای ویدئوها بنشینند و بدین‌ترتیب آپ‌تایم از حال و هوایی تعاملی برخوردار خواهد بود.

واکنش‌ها (شکلک‌هایی که به هنگام تماشای ویدئو آنها را روی صفحه با انگشت لمس می‌کنید) از دیگر سرویس‌های پخش ویدیو الهام گرفته شده‌اند؛ همچون فیس‌بوک‌لایو، یا پریسکوپ توییتر.
مواردی که اکنون در این زمینه موجود هستند، عبارتند از: یک صورت لبخنددار، چهره شگفت‌زده، چشم‌هایی به شکل قلب، صورت در هم رفته، گرمی و صورت گریه‌آلود.


شایان ذکر است برنامه “آپ‌تایم” از زمان راه‌اندازی خود در اوایل سال جاری میلادی، به تدریج صاحب ویژگی‌های جدیدتر و بیشتری شده است؛ از جمله قابلیت دوستیابی فیس‌بوک، پشتیبانی از تماشای نماهنگ‌ها و به‌روزرسانی صفحه اصلی برای تسهیل در یافتن موارد موردنیاز.

با این حال، به نظر می‌رسد که ایده تماشای ویدئوها به صورت اجتماعی، تنها منحصر به برنامه آپ‌تایم نیست. این ایده، اساساً بحث گرم محافل است و تعدادی از برنامه‌ها نیز به این حوزه ورود کرده‌اند.
حتی برنامه مشهور اسکایپ نیز گفته است که درنظر دارد از این ویژگی در آینده استفاده کند و از یوتیوب نیز پشتیبانی به عمل خواهد آورد.
 

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>