تسلا رکورد فروش زد

شرکت تسلا مشهورترین و بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی در آمریکا می‌گوید با فروش ۲۵ هزار خودروی برقی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ رکوردی بی‌نظیر را برای خود ثبت کرده است.

به گزارش فارس، این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ افزایشی ۶۹ درصدی از خود نشان می‌دهد و نشان دهنده افزایش اقبال  عمومی به این نوع اتومبیل‌هاست.

از مجموع خودروهای برقی تسلا که طی این مدت به فروش رفته‌اند، ۱۳۴۵۰ دستگاه از نوع مدل اس و ۱۱۵۵۰ خودرو از نوع مدل ایکس ورزشی بوده اند. تسلا اظهار امیدواری کرده در مجموع در نیمه اول سال ۲۰۱۷ بین ۴۷ تا ۵۰ هزار خودروی برقی مدل اس و مدل ایکس به فروش برساند.

در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ عرضه مدل های مختلف خودروهای تسلا به علت برخی تغییرات و به روزرسانی های سخت افزاری با کاهش ۹٫۴ درصدی مواجه شده بود. این مشکلات که از ماه اکتبر تا اواخر ماه دسامبر به طول انجامید، باعث شد عرضه ۲۷۵۰ خودروی تسلا در مدت یاد شده عملا متوقف شود و تنها ۴۶۵۰ خودرو تحویل مشتریان شود.

تعداد دقیق خودروهای تولیدی تسلا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ برابر با ۲۵۴۱۸ خودرو بوده است.

در تحولی دیگر شرکت چینی Tencent Holdings پنج درصد از سهام تسلا را به قیمت ۱٫۷۸ میلیارد دلار خریداری کرده است. از سوی دیگر تسلا قصدا دارد مدل ۳ را به عنوان تازه ترین خودروی تولیدی خود اواخر سال جاری میلادی برای فروش در آمریکا عرضه کند.

 

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>