تعیین متولی پاویون ایران در سبیت ۲۰۱۷

سازمان توسعه و تجارت ایران، مجوز برگزاری پاویون رسمی ایران در نمایشگاه بین المللی CeBIT 2017 را به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران واگذار کرد.
به موجب این مجوز، سازمان توسعه و تجارت ایران موافقت خود را با برگزاری پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی سبیت هانوفر آلمان توسط شرکت همایش گستران ایماژ در تاریخ ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۵ لغایت ۴ فروردین ۱۳۹۶ با رعایت ضوابط برگزاری نمایشگاه اعلام کرده است.
از آنجا که برگزاری پاویون ایران در سبیت به عهده اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران واگذار شده، محمدرضا طلایی رییس این اتحادیه درخصوص کم و کیف حضور شرکت های ایرانی در پاویون ایران گفت: حضور در نمایشگاه ها با هدف جذب سرمایه گذاری های خارجی و معرفی پتانسیل های صادرات ایران در حوزه ICT انجام می شود که نمایشگاه های جیتکس و سبیت آلمان و سبیت استرالیا از جمله این نمایشگاه های هدف محسوب می شوند.
وی در خصوص حمایت های تسهیلاتی از شرکت های مایل به حضور در نمایشگاه سبیت ۲۰۱۷ گفت: در این راستا رایزنی هایی با اتاق بازرگانی ایران و معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری آغاز شده و همچنین تماس هایی نیز با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در دستور کار است.
طلایی با بیان حمایت معاونت عملی ریاست جمهوری از نمایشگاه های برون مرزی گفت: این معاونت در سال های گذشته نیز حمایت های خوبی از حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه های جیتکس سال گذشته و سال جاری به عمل آورد و در خصوص نمایشگاه سبیت نیز منتظر اعلام برنامه های این معاونت هستیم.
وی همچنین از همه تشکل های خصوصی و فعال در حوزه ICT نیز برای حضور و مشارکت در برگزاری هر چه بهتر و قوی تر پاوین ایران در سبیت آلمان دعوت به مشارکت و همکاری کرد.
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار با بیان اینکه مطابق قوانین کشور، سازمان توسعه تجارت ایران متولی صدور مجوز رسمی پاویون ایران در نمایشگاه های خارجی است، گفت: با توجه به محدودیت زمانی باقیمانده به نمایشگاه سبیت و مقدمات لازم برای حضور در این نمایشگاه، متقاضیان می توانند حداکثر تا پایان آذرماه جاری و از طریق مراجعه به سایت uise.ir یا imuzh.com نسبت به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست خود اقدام لازم را به عمل آورند.
براساس این گزارش نمایشگاه کامپیوتر CeBIT آلمان بزرگ ترین رویداد دنیا در صنعت کامپیوتر، شبکه و فناوری اطلاعات و ارتباطات است که همه ساله با حضور فعالان علوم کامپیوتر، ارتباطات و مخابرات در محل نمایشگاه های بین المللی شهر هانوفر آلمان برگزار می شود. این نمایشگاه به عنوان معیاری برای کاربرد خلاقیت و هنر در صنعت فناوری اطلاعات شناخته می شود که جالب ترین و خلاقانه ترین ایده های عملی شده را می توان در آن یافت.
در نمایشگاه کامپیوتر سبیت طیف وسیعی از کمپانی ها، سازمان ها و مراکز معتبر پژوهشی مرتبط با تکنولوژی های نوین ارتباطی و اطلاعاتی شرکت می کنند و دستاوردهای تخصصی خود را در معرض دید عموم و کارشناسان این صنعت قرار می دهند؛ از این رو نمایشگاه فناوری اطلاعات هانوفر معروف به سبیت که مورد توجه سیاستمداران نیز هست، فرصت بسیار خوبی برای تولیدکنندگان محصولات و خدمات فناوری اطلاعات برای عرضه و فروش آنها به تمام دنیاست.
نمایشگاه سبیت ۲۰۱۷ هانوفر آلمان از ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۵ تا ۴ فروردین ۱۳۹۶ برگزار می شود.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>