تلاش کانادا برای جذب متخصصان حوزه تکنولوژی

حذف شدن ایالات متحده ( به دنبال سخت‌گیری‌ در زمینه اعطای ویزا و مهاجرت افراد متخصص)  می‌تواند به نفع کشور کانادا تمام شود. این کشور اخیرا برنامه جدیدی در زمینه ارائه ویزا به نام Global Skills Strategy معرفی کرده است که طی آن شرکت‌های کانادایی می‌توانند آن دسته از کارمندان و کارگران خارجی که تخصص تکنولوژیکی یا مهارت خاصی در زمینه تجارت دارند را راحت‌تر به استخدام خود درآورند و به کانادا وارد کنند. کاملا برخلاف روند کشور آمریکا در زمینه ارائه ویزا، این برنامه به شرکت‌های کانادایی اجازه می‌دهد برای افراد واجد شرایط و تایید شده خود، طی مدت ۲ هفته ویزا بگیرند.

دولت ترامپ از زمان روی کار آمدن تا کنون، روندی در پیش گرفته که طی آن تعداد پذیرش مهاجران برای ورود به آمریکا با استفاده از ویزای کار، بسیار محدود می‌شود که همین مسئله بسیاری از شرکت‌های بزرگ تکنولوژی را نگران کرد. دولت کانادا از شرایط موجود بهره برداری کرده و مسیر برای پذیرش مهندسان، مدیران ارشد و دیگر متخصصین در زمینه تکنولوژی را هموارتر کرده و تلاش می‌کند افراد باز مانده از ورود به خاک آمریکا را به سمت کشور خود بکشاند.

Navdeep Bains وزیر نوآوری کانادا در مصاحبه‌ای عنوان کرد که درهای کشور کانادا برای ورود ایده‌های نو، بازارهای تجاری جدید و مهم‌تر از همه برای همه مردم باز است تا شرکت‌های مختلف بتوانند بیش از پیش رونق پیدا کنند.

کشور کانادا سال گذشته با معرفی و اجرای طرح Go North، عملا تلاش کرد تا سرمایه‌های متمایل به قطب تکنولوژیک دنیا، دره سیلیکون ولی را جذب کشور خود کند( هدف اصلی این برنامه، جذب مهاجرینی بود که مدت‌ها پیش خاک این کشور را ترک کردند و مناطقی مانند سن فرنسیسکو،Bay Area، سیاتل و لندن را برای سکونت انتخاب کردند). این مهاجرین ۱۵ سال پیش به دلیل فضای کم جان تکنولوژی در کانادا، این کشور را ترک کردند و حالا با دیدن رشد چشم گیر اکوسیستم تکنولوژیک در این کشور مبهوت مانده‌اند و دلتنگ خاک این کشور هستند.

برنامه جدید ویزا Global Skills  کانادا، برای جذب افرادی با تخصص‌ها و تجارب به خصوص ایجاد شده است. همین حالا نیز شهرهای تورونتو و واترلو، خانه بسیاری از استارتاپ‌هاست مانند شرکت بلک بری که سالهاست در این کشور منزل دارد. اما با افزایش بی سابقه رشد فضای تکنولوژِک، شرکت‌های کانادایی حالا باید به مرحله بعدی ارتقا پیدا کنند و برای ادامه روند رشد و توسعه، از تعداد بیشتری افراد متخصص و خلاق بهره ببرند.

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>