توقف اجرای واتس‌اَپ در گوشی‌های قدیمی

شرکت واتس اپ (WhatsApp) در وبلاگ خود اعلام کرد تا پایان سال جاری میلادی، اجرای برنامه واتس‌اپ در گوشی ها و سیستم عامل های قدیمی متوقف می شود.

به گزارش ایرنا از تلگراف، در این وبلاگ آمده است: «وقتی که برنامه واتس‌اپ را در سال ۲۰۰۹ میلادی راه اندازی کردم، نحوه استفاده کاربران از گوشی های تلفن همراه بسیار متفاوت بود، عمر App Store به چند ماه می رسید و حدود ۷۰ درصد از گوشی های هوشمند آن زمان از سیستم عامل های توسعه یافته توسط دو شرکت بلک بری و نوکیا استفاده می کردند. در دورنمای هفت سال آینده قصد داریم توان خود را روی پلتفرم هایی متمرکز کنیم که بیشترین کاربرد را دارند.»
بدین ترتیب تعداد زیادی از گوشی ها و سیستم عامل های قدیمی از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی قابلیت اجرای برنامه واتس‌اپ را از دست می دهند. برای مثال اجرای این برنامه در گوشی های iPhone 3GS و تمام آیفون هایی که از سیستم عامل iOS6 استفاده می کنند، متوقف خواهد شد. همچنین آیپدهای نسل اول تا چهارم که به روزرسانی نشده اند، قابل اجرای این برنامه را از دست می دهند.
همچنین تمام گوشی ها و تبلت های انرویدی که از نسخه ۲٫۱ و ۲٫۲ این سیستم عامل استفاده می کنند، قابلیت اجرای واتس‌اپ را از دست می دهند.
گوشی های مجهز به سیستم عامل Windows Phone 7 نیز تنها تا پایان سال جاری میلادی قادر به اجرای واتس‌اپ خواهند بود.
با وجود این، بر اساس اعلام وبلاگ مذکور، برخی از مدل های نوکیا و بلک بری شامل BlackBerry OS، BlackBerry 10، Nokia S40 و Nokia Symbian S60 تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ برنامه واتس‌اپ را پشتیبانی می کنند.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>