حذف صف خرید فروشگاه‌ها در آینده نزدیک

حذف صف خرید فروشگاه‌ها در آینده نزدیک

به گزارش ایتنا از مهر به نقل از نیو اطلس، شرکت آمازون نشان داده سعی دارد به هرشیوه ممکن کالاهای خود را به دست خریداران برساند. در این راه از فناوری های مختلف و حتی پهپادها استفاده می‌کند. درهر حال این شرکت اکنون به سراغ فروشگاه‌های بزرگ رفته و قصد دارد نخستین فروشگاه خود به نام «آمازون گو» را بسازد که در آن هیچ صفی برای صندوق وجود ندارد.

آمازون اعلام کرده نخستین شعبه این فروشگاه هوشمند در سیاتل در حال آزمایش است و به زودی به روی عموم مردم گشوده می‌شود. مشتریان برای ورود باید یک برنامه موبایل آمازون را در تلفن‌های همراه خود نصب کنند. پس از ورود، هزاران حسگر خریدهای مشتریان و کالاهایی که آنها از قفسه ها برمی‌دارند را کنترل می‌کنند. پس از اتمام خرید، مشتری می‌تواند کالاهای خود را در کیسه ریخته و بیرون برود زیرا برنامه آمازون، هزینه را از حساب فرد کسر می‌کند.

آمازون این فناوری را «فقط بزن بیرون» نام گذاری کرده است. یکی از قابلیت‌های جالب این فناوری آن است که شامل تصویر کامپیوتری و یادگیری ماشینی است. همچنین می‌تواند کالاهایی که به قفسه باز می‌گردند و مشتری آنها را انتخاب نکرده، ردیابی کنند.

البته این شرکت هنوز اعلام نکرده قصد افتتاح فروشگاه‌های مشابه در خارج از سیاتل را دارد یا خیر. در حال حاضر فقط کارمندان آمازون می‌توانند از آن خرید کنند اما در ۲۰۱۷ میلادی برای عموم مردم افتتاح می‌شود.

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>