حملات باج‌افزاری در سراسر جهان گسترش یافته است

حملات باج‌افزاری در سراسر جهان گسترش یافته است

اخیرا حملات باج‌افزاری بیمارستان‌های بریتانیا را تحت‌الشعاع قرار داده و همین موضوع باعث شده که بیمارستان‌ها مجبور شوند که به شکل ممکن، بیماران خود را از آسیب‌های این حملات دور نگه دارند.
ترزا می، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد: «هدف این حمله فقط بیمارستان ان.اچ.اس نبوده است، بلکه مقاصد این حملات، کل جهان است و به همین چندین مورد از کشورها و سازمان‌ها دچار مشکل شده‌اند.»

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی نت، علاوه بر بریتانیا که در آن بیمارستان ان.اچ.اس مجبور شد کار خود را متوقف کند، کشورهای دیگری نیز از این حملات باج افزاری آسیب دیده‌اند.
شرکت امنیتی کسپرسکی ‌لب اعلام کرد که بیش از ۴۵۰۰۰ حمله باج‌افزاری شخصی را در ۷۴ کشور در سراسر دنیا ثبت کرده است که بیشترین آنها در روسیه اتفاق افتاده است.

این شرکت هشدار داد: «لازم به ذکر است که دید ما نسبت به این حملات ممکن است ناقص و محدود باشد. قربانیان و اهداف این حملات خیلی گسترده‌ است.» متأسفانه نتایج این حملات بسیاری از کشورها را دچار مشکلاتی کرده است.
تلفونیکا، غول ارتباطات اسپانیا اعلام کرد که این حملات امنیتی، کامپیوتر برخی از کارکنان که در شبکه‌ شرکتی داخلی کار می‌کند را دچار اشکال کرده است.


بر اساس گزارش روزنامه اسپانیایی ال پاییس، شرکت‌های بسیاری در سراسر دنیا وجود دارد که از این حملات آسیب دیده‌اند.

قریب سعد، پژوهشگر ارشد امنیتی کسپرسکی در زمینه امنیت سایبری، در کنفرانسی که به‌تازگی در وین برگزار شد گفت: «نزدیک به شش میلیون باج افزار در سه ماه اول سال ۲۰۱۷ یافت شده که این عدد در سال ۲۰۱۶ سه میلیون بود. آمار موجود، نشان‌دهنده یک رشد چشمگیر در این زمینه است. حدود ۱۵۷۰۰۰ حمله باج افزاری در منطقه‌های (شرق آسیا، ترکیه و آفریقا) در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۷ رخ داده است.»

مهاجمان در حملات باج‌افزاری، اطلاعات ذخیره شده آنلاین را هدف قرار داده و با به دست آوردن آن‌ها، اطلاعات را قفل و از دسترس صاحبش خارج می‌سازند. پس‌ازآن، هکر، فرد را مجبور به پرداخت باج جهت دسترسی مجدد به اطلاعاتش می‌کند.
در چند مورد، صاحبان اطلاعات باج درخواستی را پرداخت کرده تا به اطلاعاتشان دسترسی پیدا کنند.
 

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>