خرید اینترنتی در چین رکورد زد

آمارهای موجود نشان می دهد که خریدهای اینترنتی مردم چین در نیم سال اول سالجاری میلادی به رقم قابل توجهی رسیده و از مرز ۴۴۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.

به گزارش ایرنا، اعلام این رقم یک رکورد تازه در فروش از طریق اینترنت و به صورت آنلاین محسوب می شود و نشان دهنده آن است که مردم چین هر روز اشتیاق بیشتری به خرید کالا و مایحتاج خود از این طریق دارند.
از دلایل اصلی گرایش مردم به خرید اینترنتی، در دسترس بودن اینترنت پر سرعت و تلفن های هوشمند و آسانی خرید از این طریق و ارسال بسته های پستی با سرعت بالا است که سبب شده کالاهای مورد نیاز خود را با سهولت بیشتری بدست آورند.
اداره ملی آمار چین علت چنین استقبالی را هماهنگی و یکپارچه شدن فروشگا‌های محلی با کانال‌های تجارت اینترنتی می‌داند.
در همین حال گزارش ها از جمله گزارش روز جمعه تارنمای «یی سی» چین نشان می دهد که بزرگترین نگرانی مسوولان و مشتریان همچنان تقلبی بودن برخی از کالاهای خریداری شده است.
برخی از کالاهایی که مردم از این طریق خرید می کنند تقلبی بوده و نفوذ هکرهای اینترنتی نیز برای مشتریان مشکل ساز شده است و بزرگترین چالش امروز برای سایت گردان های آنلاین در چین تولید و فروش اینترنتی، کالاهای تقلبی است.
ارزش کل خرده ‌فروشی اینترنتی در چین در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۷۵۲ میلیارد دلار بود که نسبت به یک سال قبل، ۲۶٫۲ درصد رشد داشته‌ است.
بر اساس گزارش های منتشر شده، مردم چین در روز یازدهم نوامبر سال ۲۰۱۶ فقط ظرف مدت چند ساعت خریدهای اینترنتی خود را به بیش از ۱۲ میلیارد دلار رسانده بودند.
همچنین اعلام شده که طی روزهای اخیر شمار زیادی از فروشگاه های بزرگ بخصوص در کلان شهرهایی نظیر پکن و شانگهای تعطیل شده اند که علت آن نبود مشتری و گرایش مردم به خریدهای اینترنتی عنوان شده است.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>