خوشحالی ویکی‌لیکس از انتشار اخبار جعلی

جولیان آسانژ از طریق ارتباط تصویری در گفت‌وگویی که در سیدنی انجام شد، شرکت کرد. وی در این گفت‌گو بحث‌های گسترده‌ای را در مورد ضعف رسانه‌های مدرن، قدرت اطلاعاتی که به بیرون درز می‌کند و دلیل خوشحالی ویکی‌لیکس از رسوایی دادگاه، مطرح کرد.
وی گفت ماجرای اخبار جعلی، فقط در تبلیغات، رقابت خبرنگاران و برتری یک خبرنگار نسبت به خبرنگار دیگر خلاصه نمی‌شود.

به گزارش ایتنا به نقل از سی‌نت، وی اذعان داشت که وقتی روزنامه‌ها چیزی جز متون دستکاری شده، منتشر نمی‌کنند، پس باید از ظهور اخبار جعلی در فضای مجازی خرسند باشیم.
ویکی‌لیکس که در اکتبر سال گذشته، دهمین سالگرد تأسیس خود را نیز پشت سر گذاشت، به هیچ وجه از هدف خود مبنی بر افشای کارهای دولت و سوءرفتار شرکت‌های بزرگ، دست نکشیده است. هرچند که این شرکت در ماه‌های گذشته، به خاطر افشای اطلاعات و اسرار به ویژه در زمان انتخابات سال ۲۰۱۶ ایالات متحده، با مشکلاتی رو به رو بوده است ولی کماکان با تمام توان، به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.


جولیان آسانژ طی بیانیه‌ای به مخاطبین حاضر در سیدنی که از حامیان و طرفداران او بودند، به دفاع از ویکی‌لیکس پرداخت و اعلام کرد که این شرکت، یک کتابخانه شگفت‌انگیز است که می‌توان به آن اعتماد کرد و منبعی از اطلاعات اصلی بکر و دسته اول، به حساب می‌آید.

او با اشاره به وجود میلیون‌ها سند سازمانی گفت که وقتی شخصی، روزنامه می‌خواند، در واقع دارد یک متن دستکاری شده را مطالعه می‌کند که تنها هدفی که دارد این است که روی آن فرد، تأثیر بگذارد.
وی اظهار داشت من بر این باورم که زیبایی ویکی‌لیکس هم دقیقاً به این خاطر است که دریایی از اطلاعات است و در واقع، یک گنج محسوب می‌شود.

نظرات آسانژ در این رویداد دوساعته، بیشتر در مورد آرشیوی از موارد غلط بود که به گفتۀ خود او حتماً باید اصلاح شوند.
 

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>