درخواست تشکیل انجمن فعالان عرصه فضای مجازی!

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد از فعالان عرصه مجازی خواست ضمن تشکیل انجمن متخصصان این عرصه و توسعه کسب و کار در این حوزه تا قوانین تجارت الکترونیک در کشور اصلاح شود.

به گزارش فارس، سیدمرتضی موسویان در آیین اهدای شناسنامه شامد به کانال‌های شاخص رسانه‌های اجتماعی گفت: کسب و کار از طریق فضای دوم چند سالی است آغاز شده که البته قوانینی دارد که متفاوت از فضای فعلی است.

وی با بیان اینکه تا سال ۲۰۲۵ به بلوغ وب سوم رسیده و با فضای دوم به درگیری ۱۰۰درصدی می‌رسیم، گفت: تا سال ۲۰۳۰ قطعاً در فضای دوم غرق خواهیم شد ضمن اینکه در فضای وب پنج هم با بسط افکار و واقعیت‌های متصور روبه‌رو خواهیم شد.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد تصریح کرد: وقتی می‌گوییم در آینده فیزیکی وجود ندارد شاید برخی‌ها آن را باور نکنند اما قطعاً در آینده کتابی وجود نخواهد داشت.

موسویان اظهار داشت: شرط لازم مهاجرت به فضای وب ایجاد بستر امن است. ضمن اینکه قدم‌های استوار و محکم می‌تواند به این افراد کمک کند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی ناایمن نمی‌تواند منجر به افزایش درآمد کشور شود، خاطرنشان کرد: قطعاً تجارت الکترونیک در بستر ناایمن توسعه نمی‌یابد.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد تصریح کرد: بخشی از قدم‌های مؤثر کشورهای خارجی و تجارت الکترونیک در فضای مجازی ارائه معافیت‌های ۱۰۰درصدی مالیات است. این در حالی است که طبق قانون وزارت خارجه کشورمان مؤظف به توسعه تجارت الکترونیک با کشورهای خارجی بوده است اما در عمل اینگونه نشده است.

وی گفت: ۲۳۱ قانون از سال ۲۰۰۰ در آمریکا برای توسعه تجارت الکترونیک نوشته شده است در حالی که ما در کشورمان شاهد فقدان قانون تجارت الکترونیک هستیم و قانون این موضوع مربوط به سال ۸۳ است. ضمن اینکه یارانه پرداختی هم به رسانه‌های کاغذی صورت می‌گیرد نه به رسانه‌های الکترونیکی.

موسویان از فعالان عرصه مجازی خواست با تشکیل خانه یا انجمن متخصصان این حوزه و توسعه کسب و کار خود به صورت جدی تلاش کنند تا قوانین این حوزه اصلاح و یا نوشته شود.

وی اظهار داشت: می‌کوشیم فعالان عرصه فضای مجازی را به شبکه ملی فرهنگ متصل کرده و خدمات آنها را به دیگران تبیین کنیم. ضمن اینکه متأسفانه چون کار شبکه‌ای مناسب در ایران صورت نگرفته باید سریعاً این کار انجام شود.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد گفت: ویچت در چین توانسته ۴۸۰ هزار سرویس و خدمات را به مخاطبان خود ارائه و عرضه کند. به همین دلیل می‌توان گفت تلگرام به بهبود فضای کسب و کار در کشورمان کمک خواهد کرد و کارها و اقدامات صورت گرفته در آن می‌تواند منجر به خروج کشور از رکود شود.

در پایان این مراسم شناسنامه شامد به ۱۲۲ کانال شاخص رسانه‌های اجتماعی اهدا شد.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>