دعوت از متخصصان IT برای کمک به شهرداری تهران

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه بررسی‌های انجام شده در یک ماه و نیم گذشته نشان می‌دهد کلید همه مسائل فناوری اطلاعات است، گفت: بسیاری از مشکلات شهر تهران با بکارگیری فناوری اطلاعات قابل حل است.

حجت میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح مباحث کارگروه فناوری اطلاعات که با حضور متخصصان و کارشناسان مختلف این حوزه برگزار شده است گفت: نگاه مدیریت شهری به این کارگروه فرابخشی بوده و تلاش می شود تا نتایج آن مورد استفاده سایر کارگروه‌ها قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری جدید تلاش می کند تا دیدگاه نخبگان شهر را دریافت و نظام مدیریت مشارکتی را بنا نهد، اظهار کرد: از سوی دیگر در آستانه تدوین برنامه سوم توسعه شهرداری نیز قرار داریم و همین امر ضرورت مشارکت نخبگان را بیشتر نشان می دهد.

معاون شهردار تهران از متخصصان حوزه فناوری اطلاعات درخواست کرد به مدیریت شهری برای ایجاد اقتصاد مبتنی بر دانش جدید کمک کنند.

وی تاکید کرد: اینکه اقتصاد شهری چگونه می تواند مبتنی بر فناوری اطلاعات باشد و شهرداری در این زمینه چه نقشی دارد از اهمیت فراوانی برخوردار است.
به گفته میرزایی، در حال حاضر سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران دارای ۱۵۰۰ فیبر نوری است که به دلیل عدم استفاده بهینه از آنها منجر به درآمدزایی در شهر نشده است.
معاون شهردار تهران، بارش افکار مختلف، گردآوری تجربه شهرهای هوشمند و جمع آوری اطلاعات و بررسی این برنامه ها و تدوین سیاست های کلی فناوری اطلاعات و ارتباطات را به عنوان مهمترین دستاورهای این کارگروه ذکر کرد.

وی بر ضرورت تداوم جلسات این کارگروه پس از تدوین برنامه سوم نیز تأکید کرد و ادامه داد: خروجی اولیه این کار گروه در همایشی که بزودی با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار می‌شود، ارائه خواهد شد.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>