دل از Dell می‌گوید

مایکل دل مدیرعامل و صاحب شرکت دل – Dell –  از شخصیت‌های قدیمی و مشهور حوزه تکنولوژی است که البته در این روزها چندان خبری پیرامون  اون نمی‌شنویم. در گفت وگوی کوتاهی که فوربس در شماره جدید خود با او داشته مایکل دل نشان می‌دهد دیگر صرفا به دنبال ساخت و تولید کامپیوتر نیست و نظراتی را روی هوش مصنوعی، سیستم‌های به هم پیوسته آی تی و مدیریت خلاقیت ارایه می‌دهد

در سن ۲۶ سالگی پیش‌بینی کردید که Dell روزی بزرگ‌تر از IBM خواهد شد. بر اساس آمارهای مالی آی بی ام هم اکنون ۸۰ میلیارد دلاری درآمد داشته و شرکت شما حدود ۲۰ میلیارد دلار. آیا الان به اندازه آی بی ام بزرگ شده‌اید؟

خب. خیلی نزدیکیم. (می‌خندد) خیلی نزدیک.

در مورد خرید ۶۷ میلیارد دلاری شرکت EMC در سال ۲۰۱۵ توضیح میدهید؟ من تصور میکنم  کلاد ( رایانش ابری) در حال حذف صنعت ذخیره‌سازی ( تولید کننده‌های هارد دیسک) بود. آیا آن خرید گران ارزشش را داشت؟

 ایده اینکه همه چیز روی کلاد خواهد رفت اشتباه است. اوایل امسال انستیتو Uptime از مدیران ارشد اطلاعات در سازمان‌ها پرسید که دیتای خود را کجا ذخیره می‌کنند؟ ۱۳ درصد گفتند که روی کلادهای  عمومی و من فکر میکنم ۶۵ درصدشان به همان مدل گذشته اطلاعات را ذخیره می‌کردند. البته کلاد در حال رشد است اما همه چیز را تصاحب نخواهد کرد. 

هوش مصنوعی این روزها توجه زیادی به سمت خود جلب کرده در این زمینه چه نظری دارید؟

هوش مصنوعی یک سفینه فضایی است و دیتا DATA  سوخت آن است. دستگاه‌های متصل‌تر بیشتر ( اینترنت اشیا)  هوشمندی بیشتری برای شما ایجاد می‌کند. ما الان می‌توانیم فرصت‌های زیادی را در این زمینه ببینیم. 

جان چمبرز مدیراجرایی سیسکو می‌گوید تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰ میلیارد سنسور تولید می‌شود که سه برابر تولید فعلی است. با این عدد موافقید؟

من فکر میکنم که این تخمین پایینی است. هرجا الکتریسیته وجود داشته باشد سنسور هم می‌تواند باشد. 

شرکت دل دقیقاچه زمانی اسم خودش را به Dell Technology تغییر داد؟ 

سپتامبر ۲۰۱۶ وقتی ما چندین تجارت خود را با هم ترکیب کردیم مثل EMC و Pivotal و الان از پایه یک شرکت متفاوتی هستیم. 

شما یک زمانی سازنده کامپیوتر بودید و الان یک شرکت آی تی که خدمات گسترده به شرکت‌ها ارایه می‌دهد. این تغییر بزرگی است

ما یک ساختار خاص داریم. در زیر چتر Dell ما چندین استارت‌آپ کوچک ولی پرشتاب مثل Pivotal داریم که فرصت‌های یگانه و بزرگی را خلق می‌کنند. بعد ما یک غول هم داریم و آن EMC است. 

چطور انگیزه مدیران عامل ( شرکتهای زیرمجموعه دل ) را حفظ می‌کنید؟

چیزی که شما نمی‌خواهید این است که‌آنها به عقب برگردند. شما نمی‌توانید مانع خلاقیت و قدرت تصور و رویاهای آنها بشوید پس باید اجازه بدهید که کارهای خودشان را بکنند. 

این بینش شما از روحیه کارآفرینی شما نشات می‌گیرد؟

این تنها راهی است که من می‌شناسم و چیز دیگری هم که بخواهم با آن مقایسه کنم ندارم. 

در دهه ۹۰ شرکت دل سهام جذابی داشت اما بعد به مرور افت کرد و ثابت شد. این به خاطر این است که شما بخش عمده سهام این شرکت را خریده‌اید و عملا خصوصی شده است؟ 

افق‌های شما در زمانی که شرکت خصوصی هستید تغییر می‌کند. ما از تیم‌مان خواسته‌ایم که در بازه‌های ۳ ، ۵ و ۱۰ ساله در مورد مدل حرکت شرکت تعمق کنند.

توصیه برای کارآفرینان جوان؟

گوش بزرگ داشته باشید و بشنوید. از مشتریانشان بیاموزید. 

مرتبط : 

- آیا دل می‌تواند Dell را بخرد؟

- تحلیلی بر ادغام Dell و EMC / بزرگترین خرید تاریخ تکنولوژی

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>