دوبرابر شدن حملات سایبری در انگلیس

به گزارش ایتنا از مهر به نقل از تایمز، شب گذشته آشکار شد سالانه صدها حمله سایبری علیه دانشگاه های انگلیس انجام می‌شود. حملات موفق علیه دانشگاه‌های برتر از جمله اکسفورد، دانشگاه کالج لندن و وارویک در دو سال گذشته نیز ۲ برابر شده اند.

کارشناسان از بیم دارند که مجرمان با دسترسی به اطلاعات حساس (تحقیقات نظامی و پزشکی) آن را به قدرت‌های بیگانه بفروشند.

آمار Freedom of Information نشان داد در سال‌های ۱۷-۲۰۱۶ میلادی ۱۱۵۲ حمله سایبری و نفوذ به سیستم دانشگاه‌های انگلیس انجام شده است. علاوه بر آن هزاران تلاش برای حمله نیز مسدود شده است.

درهمین راستا یکی از دانشگاه‌ها اعلام کرده هر ماه شاهد هزار تا ۱۰ هزار حمله سایبری است. از سوی دیگر آمار نشان داد سال گذشته در دانشگاه اکسفورد ۵۱۵ مورد از دسترسی  غیر مجاز به حساب های کاربری انجام شده است. همچنین دانشگاه UCL نیز در سال های ۲۰۱۶-۱۷ میلادی شاهد ۵۷ حمله سایبری بوده است.
فایل‌هایی که مورد حمله قرار گرفته‌اند شامل تحقیقات درباره باتری و سوخت‌های جدید، پارچه‌های نامرئی (که در مخفی کردن اسلحه و خودروهای نظامی به کار می‌رود) و سوابق پزشکی بیمارستان‌ها بوده است.

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>