دور تعیین خط فرمول یک بلژیک ۲۰۱۷؛ همیلتون با کسب پل پوزیشن به مایکل شوماخر رسید

طرفداری–  راننده تیم فرمول یک مرسدس بنز، لوییس همیلتون موفق شد با شکست دادن سباستین فتل نخستین پل پوزیشن پس از تعطیلات رقابت‌های فرمول یک را کسب کند.

به گزارش وب‌سایت فرمول یک، درحالی رانندگان مسابقات فرمول یک به پیست اسپا آمدند که این رقابت‌ها پس از تعطیلات تابستانی، از فردا در بلژیک از سر گرفته می‌شود. در دور تعیین خط نیز لوییس همیلتون با فاصله‌ای ۰٫۲ ثانیه‌ای موفق شد سباستین فتل را در جایگاه دوم قرار دهد. پس از فتل، راننده دیگر مرسدس بنز، والتری بوتاس در جایگاه سوم قرار گرفت و پس از بوتاس نیز سیکل مرسدس-فراری تکرار شد تا کیمی رایکونن در خط چهارم قرار گیرد.

پس از رایکونن، دو راننده ردبول، مکس ورشتپن و دنیل ریکیاردو در جایگاه‌های پنجم و ششم قرار گرفتند و نیکو هالکنبرگ موفق شد جایگاه هفتم را کسب کند. اما یکی از شگفتی‌های این دور تعیین خط، حضور هر دو راننده رنو در جمع ده نفر برتر بود، درحالی که هیچ کدام از راننده‌های فورس ایندیا موفق نشدند در جمع ده نفر ابتدایی قرار گیرند.

گفتنی است با این پل پوزیشن، با تعداد پل پوزیشن‌های مایکل شوماخر برابر شد. در ادامه، جدول رده‌بندی دور تعیین خط پیست اسپا را مشاهده می‌کنید.

      2017

منبع: varzesh3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>