رمز عبارت‌گونه چیست؟

یک رمز عبارت گونه خوبی نیست از آن جهت که شناخته شده است.

۴. از رایانه های عمومی مانند رایانه‌های داخل هتل‌‌ها و یا کتابخانه ها برای ورود به حساب کاری یا بانک استفاده نکنید. از آنجا که هر کسی می‌تواند از این رایانه‌ها استفاده کند، ممکن است این رایانه‌ها با برنامه های مخرب که تمام کلیدهای تایپ شده را ثبت می‌کند آلوده شده باشد. تنها با استفاده از رایانه و یا دستگاه‌های تلفن همراه قابل اعتماد به حساب محل کار خود و یا حساب‌های بانکی وارد شوید.

۵. مراقب وبسایت‌هایی باشید که از شما میخواهند به سوالات شخصی پاسخ دهید. این سوال ها موقعی– مورد استفاده قرار میگیرند که شما رمز عبور خود را فراموش کرده باشید و نیاز به بازنشانی آن هستید. مشکل این است که پاسخ به این پرسش ها اغلب می‌تواند در اینترنت، و یا حتی در صفحه شخصی شبکه های اجتماعی شما یافت. حتما اگر شما به سوالات شخصی پاسخ میدهید، تنها جوابهایی را انتخاب کنید که در دسترس عموم نیست و یا اطلاعات ساختگی استفاده کنید. نرم افزارهای مدیریت رمز عبور می‌تواند در این انتخاب و ذخیره این پاسخها به شما کمک کنند.

۶٫ بسیاری از حساب های آنلاین خدماتی به نام احراز هویت دو عامی یا دو مرحله ای ارائه می‌کنند. در این حالت شما نیاز به بیش از فقط رمز عبور برای ورود هستید، مثل رمز عبور به گوشی‌های هوشمند شما فرستاده می‌شود. این گزینه بسیار امن‌تر از رمز عبارت گونه تنها است. در صورت امکان، همیشه از این روشهای قوی‌تر احراز هویت استفاده کنید.

۷. دستگاه های موبایل، اغلب نیاز به PIN برای محافظت از دسترسی به آنها است. به یاد داشته باشید PIN چیزی بیش از رمز عبور نیست. هرچه PIN طولانی‌تر باشد، امن‌تر است. بسیاری از دستگاه‌های تلفن همراه به شما اجازه تغییر شماره PIN به رمز عبارت گونه واقعی را میدهند.

۸. در نهایت، اگر شما دیگر از حسابی استفاده نمی‌کنید، حتما آن را ببندید، حذف و یا غیر فعال کنید.
(منبع: CDIGIT)

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>