روبات انسان‌نما در خیابان‌های ژاپن

“لولو هاشیموتو” جدیدترین روبات انسان‌نمای طراحی شده توسط ژاپنی‌ها است که به شکل یک عروسک اما “زنده” است.

به گزارش ایسنا، یک طراح مد ژاپنی روباتی انسان‌نما به شکل یک عروسک ساخته که با یک کلاه گیس، یک ماسک و جوراب‌های عروسکی پوشانده شده است. 

“هیتومی کماکی” سازنده ۲۳ ساله این عروسک می‌گوید: من همیشه بسیار عروسک‌ها را دوست داشته‌ام و همیشه برای من مظهر جذابیت بوده‌اند.”لولو هاشیموتو” دقیقا شبیه به انسان حرکت می‌کند، به طوری که وقتی در خیابان راه می‌رود، مردم را شگفت‌زده می‌کند.

“لولو” در همایش سالانه “Miss iD” شرکت کرده تا یکی از ۱۳۴ پذیرش شده در میان ۴۰۰۰ اثر باشد.

این همایش شخصیت‌های غیر انسانی که از طریق هوش مصنوعی و گرافیک کامپیوتری برای اولین بار تولید می‌شوند را شرکت می‌دهد و در ماه نوامبر اثر برگزیده را معرفی خواهد کرد.توانایی “لولو” در به چالش کشیدن مرز میان خیال و واقعیت، طرفداران شبکه‌های اجتماعی را مسحور کرده است، به طوری که حساب‌های کاربری “توییتر” و “اینستاگرام” این عروسک دهها هزار دنبال‌کننده جذب کرده است.یکی از کارشناسان این عرصه می‌گوید: من “لولو” را اعجازآور و اعجاب‌انگیز می‌بینم، چرا که توانسته وجوه انسانی و عروسکی، دو چیزی را که باهم متفاوت هستند به هم پیوند داده و در کنار هم قرار دهد.

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>