رونمایی از نخستین نیروگاه خورشیدی پرتابل ۲٫۵ کیلوواتی

سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی توانسته است برای نخستین بار نیروگاه خورشیدی پرتابل ۲٫۵ کیلوواتی را در کشور طراحی و تولید نماید. این محصول در پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی، عیسی کلانتری رونمایی شد.

گویا آی تی – رئیس پژوهشکده ی توسعه و برنامه ریزی سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی، نجف قراچورلو در مراسم رونمایی این نیروگاه خورشیدی گفت که ضرورت طراحی و ساخت سامانه ای که بتواند با استفاده از منابع انرژی قابل تجدید انرژی مورد نیاز خانوارها را تأمین کند و در ضمن قابل حمل و نقل نیز باشد، بسیار احساس می شود. سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی نیز به همین منظور این نیروگاه خورشیدی را طراحی و تولید نموده است.
وی مزایای این نیروگاه خورشیدی را قابلیت جا به جایی، قابلیت تأمین متوسط برق مورد نیاز یک خانوار، عدم نیاز به سوخت های فسیلی و وابسته نبودن به شبکه ی توزیع برق می داند.

منبع: gooyait

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>