زیاندهی رایتل ۱۰ برابر شد

داستان زیان دهی صنایع در دولت تدبیر و امید با وجود گذشت چهار سال به پایان نرسیده است و وضعیت صنایع همچنان نامناسب است. در این میان صنایع حوزه IT هم طی سالهای اخیر با زیانهای هنگفتی رو به رو بوده که اپراتورهای تلفن همراه هم از این قاعده مستثنی نیست. هفته گذشته برای اولین بار اطلاعات و صورتهای مالی شرکت رایتل بر روی سایت کدال قرار گرفت. براساس این اطلاعات زیان انباشته رایتل در پایان سال ۱۳۹۵ بیش از ۷۲۹ میلیارد تومان بوده است.

نگاهی به عملکرد این شرکت نشان می دهد که در پایان سال ۱۳۹۲ رایتل کمتر از ۲۳ میلیارد تومان زیان خالص داشته است، اما در پایان سال ۱۳۹۳ زیان خالص رایتل به بیش از ۱۳۱ میلیارد تومان رسیده است که افزایشی بیش از ۵ برابر را نشان میدهد. روند زیاندهی رایتل که از سال ۱۳۹۳ شدت گرفته در سال ۹۴ هم ادامه یافت و زیان خالص رایتل با ۵۰ درصد افزایش در سال ۹۴ به مرز ۲۰۰ میلیارد تومان رسید. رایتل در پایان سال ۱۳۹۵ درحالیکه بیش از ۶۶۶ میلیارد تومان درآمد داشته است، که شاهد زیان ۲۴۱ میلیارد تومانی در صورتهای مالی خود بوده است. زیانی که هزینه های مالی (بهره) در آن نقش عمده ای داشته است. مقایسه شرایط رایتل در سال ۱۳۹۵ با سال ۱۳۹۲ نشان از افزایش ۱۰ برابری زیان خالص این شرکت دارد. (منبع: نود اقتصادی)

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>