سارق کدهای نرم‌افزاری IBM دستگیر شد

سارق کدهای نرم‌افزاری IBM دستگیر شد

یک مهندس نرم‌افزار که پیش‌تر در شرکت مشهور IBM فعالیت می‌کرد، به جرم جاسوسی مالی و سرقت اسرار تجاری محکوم شد و بررسی‌های بیشتر نشان داد که او کدهای نرم‌افزاری اختصاصی متعلق به شرکت IBM را ربوده است.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر، روز گذشته «جیاکیانگ زو» در دادگاه White Plains نیویورک محکوم شد. او توسط شعبه IBM در کشور چین استخدام شده بود و از سال ۲۰۱۰ تا مه ۲۰۱۴ به مدت چهار سال در این شرکت فعالیت می‌کرد.

به گفته خبرگزاری رویترز، کدهایی که او سرقت کرده است به سیستم فایل‌های موازی مرکزی IBM یا GPFS مربوط می‌شود که در اصل، وظیفه ساماندهی فایل‌های خوشه‌ای سیستمی را برعهده دارد.
این کدها از سال ۱۹۹۸ تاکنون روی سیستم IBM AIX Unix، از سال ۲۰۰۱ روی سیستم عامل لینوکس و از سال ۲۰۰۸ به بعد روی سیستم عامل ویندوز مورد استفاده قرار می‌گیرد و البته یکی از ارکان اصلی در تمام ابرکامپیوترها است.

 
پلیس FBI اعلام کرده که با بررسی‌های دقیق خود متوجه شد «زو» طی چهار سال فعالیت خود این کدهای نرم‌افزاری را سرقت کرده است و از سوی دیگر یک نفر در خاج آمریکا از این کدها استفاده می‌کرده است تا فعالیت‌های تجاری خود را گسترش دهد.

گفتنی است پرونده جدید مربوط به سرقت اسرار مالی IBM در حالی بسته شد که پیش از این طی یک پرونده مشابه در تایوان گفته شده بود یکی از کارمندان شرکت TSMC اقدام مشابهی را انجام داده است.
 

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>