سامانه الکترونیکی اوقات فراغت راه‌اندازی شد

مدیرکل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، از راه‌اندازی سامانه الکترونیکی اوقات فراغت خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهدی علی‌اکبرزاده اظهار داشت: دانش‌آموزان پس از ۹ ماه تلاش در طول سال تحصیلی نیازمند برنامه‌ریزی مناسب جهت گذراندن اوقات فراغت در فصل تابستان هستند، بنابراین فراهم کردن فضاهای تفریحی و با نشاط برای دانش‌آموزان از وظایف مسئولین است تا بتوانند حداکثر استفاده را از اوقات داشته باشند.

وی افزود: برنامه‌ریزی اوقات فراغت در تابستان ۹۶ براساس شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال انجام شده است و تلاش کردیم ضمن جذب حداکثری دانش‌آموزان در مراکز و پایگاه‌های اوقات فراغت تابستان و با مساعدت سایر دستگاه‌های ذی ربط شعار «هر دانش‌آموز، یک مهارت» را محقق سازیم.

علی‌اکبرزاده تصریح کرد: بر اساس اسناد بالادستی، برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان جزو وظایف آموزش و پرورش است، بنابراین با استفاده از فضاهای درون سازمانی از جمله مدارس و هنرستان‌ها، مراکز دارالقرآن، کانون‌های فرهنگی تربیتی و کانون های فکری کودکان و نوجوانان، مراکز مربوط به سازمان دانش‌آموزی، اردوگاه‌های دانش‌آموزی، مجتمع‌ها و سالن‌های ورزشی، پژوهش‌سراها، سالن‌های سینمایی دانش‌آموزی و مراکز فعال تشکل‌های دانش‌آموزی، مراکز و پایگاه‌های تابستانی فعالیت خواهند کرد.

مدیرکل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی از راه‌اندازی سامانه اوقات فراغت برای اولین بار خبر داد و خاطرنشان کرد: سامانه اوقات فراغت در سال ۹۵ در ۶ استان اجرایی شد و پس از موفقیت، در سال ۹۶ در تمامی استان‌ها از آن استفاده خواهد شد.

وی زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایگاه‌های تابستانی را اواخر خردادماه اعلام و اظهار کرد: ثبت‌نام در برنامه‌های اوقات فراغت از اواخر تابستان و از طریق سامانه الکترونیکی اوقات فراغت انجام خواهد شد و برای اولین بار اطلاعات کاملی از برنامه‌های اوقات فراغت، مربیان، سوابق فعالیت‌های دانش‌آموزی و فضاهای موجود پرورشی در این سامانه قرار می‌گیرد تا والدین فرصت  انتخاب بیشتری داشته باشند.

علی‌اکبرزاده دستیابی آسان به اطلاعات آماری دانش‌آموزان را از ویژگی‌های سامانه الکترونیکی دانست و خاطرنشان کرد: امکان تهیه هر نوع گزارش با بازه مشخص زمانی در این سامانه وجود دارد و از آن می‌توان به عنوان یک بانک اطلاعات جامع استفاده کرد.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>