سامانه اینترنتی سرشماری مشکلی ندارد

سخنگوی شرکت مخابرات ایران بروز مشکل در سامانه اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن را رد کرد و گفت: مشترکانی که از اینترنت کم سرعت استفاده می کنند برای اتصال به سامانه با مشکل مواجه شده اند.

به گزارش ایرنا، نخستین سرشماری اینترنتی ایران از بامداد امروز (شنبه) آغاز شد و مردم می توانند با مراجعه به مراکز عرضه اینترنت و یا از طریق دستگاه های خانگی اقدام به ثبت نام کنند.
در ساعات اولیه آغاز سرشماری اینترنتی، برخی منابع خبری از بروز مشکل در اتصال به سامانه سرشماری نفوس و مسکن خبر دادند.
در همین رابطه داود زارعیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: هیچ گونه مشکلی در سرعت اینترنت برای انجام سرشماری اینترنتی بروز نکرده است بلکه برخی از مشترکانی که از گذشته قرارداد اینترنت کم سرعت داشته اند، برای اتصال به سامانه سرشماری با مشکل مواجه شده اند.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران ادامه داد: انتخاب سرعت اینترنت با مشترکان است و بسیاری از کسانی که سرعت پایین تر از ۵۱۲ گیگابایت را برگزیده اند، اکنون برای اتصال با سامانه کمی با مشکل مواجه شده اند.
زارعیان گفت: شرکت مخابرات ایران این آمادگی را دارد بر اساس خواست این مشترکان و تقاضاهای قبلی به سرعت نوع اینترنت را تغییر داده و سرعتی بالاتر از ۵۱۲ گیگابایت را به این متقاضیان واگذار کند.
وی یادآور شد: هرچه میزان سرعت اینترنت مشترکان بیشتر باشد، دسترسی به سامانه سرشماری اینترنتی آسان تر خواهد بود.
نخستین سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی از امروز در سراسر کشور آغاز شده است و تا ٢٤ مهرماه ادامه دارد؛ مردم می توانند با مراجعه به تارنمای سرشماری به نشانی www.sarshomari95.ir اطلاعات خود را وارد سامانه کرده و کد رهگیری دریافت کنند.
سرشماری حضوری که با مراجعه آمارگیران به منازل مردم انجام می شود، از ۲۵ مهرماه جاری تا ۲۵ آبان ماه امسال انجام خواهد شد و کسانی که به صورت اینترنتی ثبت نام کرده اند، می بایست کد رهگیری مربوطه را به آمارگیران ارایه کنند.

 

ثبت نام ۱۰هزار خانوار در سرشماری اینترنتی تا ساعت ۱۰ صبح امروز
تهران- ایرنا- معاون مرکز آمار ایران گفت: تا ساعت ۱۰ صبح امروز(شنبه) ۱۰ هزار نفر در سرشماری اینترنتی شرکت کرده اند و تا ساعت ۱۱٫۴۰ دقیقه نیز ۱۵هزار خانوار دیگر بر خط(آنلاین) هستند.

علیرضا زاهدیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: خوشبختانه سامانه اینترنتی سرشماری که از بامداد امروز در سراسر کشور فعال شده بدون هیچ مشکلی در حال دریافت اطلاعات خانوار است.
وی توضیح داد: خوشبختانه استقبال مردم بسیار خوب است و انتظار می رود بتدریج بر انبوه خانوارهایی که در سرشماری شرکت می کنند افزوده شود.
زاهدیان یادآور شد، در صورتی که حجم بالایی از خانوارهای در سرشماری اینترنتی شرکت کنند، ایران به لحاظ آماری در رده بالایی قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا، سرشماری سال ۱۳۹۵ به دو شکل اینترنتی و حضوری انجام می شود.
سرپرستان و یا فرد مطلع می تواند از طریق سایت سرشماری اینترنتی به آدرس www.sarshomari95.ir با در دست داشتن اطلاعات خانوار (کدملی و اطلاعات شناسنامه ای) وارد سامانه شوند.
همچنین افرادی که از طریق سامانه یاد شده اطلاعات خود را وارد می کنند در پایان کدی به آنها داده خواهد شد؛ این کد باید از سوی خانوار نگهداری شود تا زمانی که ماموران سرشماری به درب منزل آنها مراجعه کردند با رویت این کد دیگر سرشماری حضوری نشوند.
همچنین مرکز آمار ایران برای یک هزار نفر از شهروندان که در سرشماری اینترنتی شرکت کنند ۱۰ میلیون ریال جایزه نقدی در نظر گرفته است که به قید قرعه به برگزیدگان داده خواهد شد.
سرشماری اینترنتی از امروز تا ۲۴ مهرماه و سرشماری حضوری نیز از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان به مدت یک ماه برگزار می شود.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>