سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری خارجی دیجی‌کالا

دیجی‌کالا یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرده که سرمایه‌گذاری خارجی این شرکت در کتاب عملکرد صد روزه دولت منتشر شده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دیجی‌کالا این شرکت از سال ۱۳۹۴ فرآیند جذب سرمایه را از طریق شرکت اینترنشال اینترنت اینوست‌منت (IIIC) و به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار و در قالب افزایش سرمایه و در ازای ۲۱ درصد سهام آغاز کرد. به گفته دیجی‌کالا این فرآیند جذب سرمایه با اخذ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی ( فیپا) از سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران کامل شده است. دیجی‌کالا در این بیانیه خاطرنشان کرده که برای استمرار رشد این شرکت جذب سرمایه‌گذاری خارجی استراتژیکی موثر است که علاوه بر آورده مالی به انتقال دانش فنی و تجربیات مدیریتی تراز جهانی متعهد باشد.

مرتبط : دیجی‌کالا نگاهی از درون

در بیانیه دیجی‌کالا همچنین آمده است: این نخستین بار است که سرمایه‌گذاری در یک استارت‌آپ ایرانی به عنوان عملکرد دولت در بخش سرمایه‌گذاری خارجی مورد تاکید قرار گرفته و سهام مبادله شده نیز به طور شفاف اعلام می‌شود.

دیجی‌کالا تاکید کرده که اکثریت سهام این شرکت همچنان در اختیار افراد و شرکتهای ایرانی قرار دارد ضمن اینکه این سرمایه‌گذاری  علاوه بر ارزش مادی منجر به انتقال دانش فنی و تجربیات مدیریتی تراز جهانی نیز شده است. دیجی‌کالا پیش بینی کرده که ارزش این شرکت از مرز یک میلیارد دلار عبور کند.

دیجی ‌کالا در انتهای این بیانیه توضیح داده که شرکت اینترنشنال اینترنت اینوستمنت یک شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی است که در سال ۲۰۱۵ در اروپا فعالیت خود را با جذب سرمایه‌گذاران اروپایی و متخصص در صنعت اینترنت و تکنولوژی آغاز کرده است. 

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>