سهم iOS 11 در میان محصولات تولیدی اپل به ۵۲ درصد رسید

دعوا میان کاربران iOS و اندروید، یکی از مباحث تمامی ناپذیر دنیای امروز است. با این‌حال، iOS را می‌توان در یکی از بخش‌ها پیروز بلامنازع میدان دانست. این سیستم عامل در انتشار آپدیت‌های جدید و هم‌چنین انتشار آن برای کاربران عملکردی بسیار بهتر از اندروید دارد. در واقع، به‌روزرسانی‌های ارایه شده برای این سیستم عامل در یک زمان برای تمامی دستگاه‌ها و در سرتاسر دنیا منتشر می‌شود، امری که در میان سازندگان محصولات اندرویدی کم‌تر مشاهده می‌شود.

به همین علت است که رشد سریع‌تر استفاده از نسخه‌های جدید در سیستم عامل iOS چندان عجیب به‌نظر نمی‌رسد. به‌تازگی گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد هم‌اکنون بیش از ۵۲ درصد از کاربران اپل به‌روزرسانی iOS 11 را دریافت کرده‌اند. هم‌چنین حدود ۳۸ درصد از کاربران از نسخه دهم این سیستم عامل استفاده می‌کنند و باقی آن‌ها در حال استفاده از نسخه‌های قدیمی‌تر هستند.

اگرچه ۵۲ درصد استفاده از یک نسخه، سهم بزرگی به‌شمار می‌رود، اما باید گفت که رشد استفاده از این نسخه iOS کندتر از نسل‌های قبلی بوده است. برای مثال iOS 10 در ۲۴ ساعت اول انتشار خود روی ۱۴٫۴ درصد از اسمارت‌فون‌های اپل نصب شد، این رقم برای iOS 11 به ۱۰ درصد کاهش یافت. به‌نظر می‌رسد مشکلات نسبتا زیاد این نسخه از iOS موجب شد کاربران تمایل کم‌تری به نصب آن داشته باشند.

از جمله مشکلاتی که در ابتدای عرضه این نسل از سیستم عامل اپل توسط کاربران گزارش شد، می‌توان به کند شدن اجرای برنامه‌ها و هم‌چنین شارژدهی ضعیف باتری اشاره کرد. اپل نیز از آن زمان تاکنون بسیاری از مشکلات را رفع کرده و در حال حاضر این نسخه به پایداری مناسبی رسیده است.

منبع: itresan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>