سونی میزان سفارش‌ پنل‌های OLED از ال‌جی را در سال ۲۰۱۹ دو برابر خواهد کرد

به گوش می‌رسد که کمپانی سونی درخواست‌های خود از پنل تلویزیون‌های OLED از کمپانی بزرگ ال‌جی را دو برابر کرده است. منابع کمپانی سونی در روز دوشنبه فاش نمودند که این افزایش تقاضا از ابتدای سال ۲۰۱۹ شروع خواهد شد و این کمپانی تولیدکننده وسایل الکترونیکی مصرفی به دنبال تحقق بخشیدن به افزایش درخواست‌ها برای تلویزیون‌های OLED است.

از اخبار منابع غیررسمی این‌طور شنیده می‌شود که شرکت عظیم سونی درخواست بیش از ۶۰۰ هزار پنل تلویزیون‌های OLED در سال را از اوایل سال ۲۰۱۹ از بخش تولید صفحه‌نمایش کمپانی ال‌جی در گوانجو نموده است. منابع داخلی مدعی شده‌اند این کمپانی که در چین قرار دارد، قصد افزایش حجم تولید تلویزیون‌های OLED را دارد.

سونی

در اوایل این ماه، خبرهایی منتشر شد که در آن گزارش‌ شده بود کمپانی ال‌جی قصد سرمایه‌گذاری ۱٫۸ میلیارد یوانی (تقریبا ۱٫۶۷ میلیارد دلار) در خط تولید ۸٫۵G برای پنل‌های OLED در کارخانه گوانجو دارد.

انتظار می‌رود که بعد از تکمیل ساخت این کارخانه، ظرفیت تولید پنل صفحه‌ نمایش‌های OLED دو برابر شود. تخمین زده می‌شود خط تولید ۸٫۵G صفحه‌نمایش‌های OLED ال‌جی، قابلیت تولید حدود ۶۰۰ هزار واحد پنل را ماهانه تا انتهای سال داشته باشد که یعنی با چنین حجم تولیدی، ظرفیت تولید پنل‌های  OLED ماهانه به ۱۲۰ هزار واحد خواهد رسید.

برخی از دیده‌بان‌های صنعت دراین‌باره گفته‌اند که افزایش تولید پنل تلویزیون‌های OLED می‌تواند قیمت این محصول را کاهش دهد. عوامل ذکر شده در بالا به کمپانی سونی کمک می‌کند تا سفارش‌های خود را به ال‌جی افزایش دهد. برنامه کمپانی ال‌جی برای بازنمودن کارخانه در گیانجو تنها گوشه‌ای از یک سرمایه‌گذاری عظیم این کمپانی درزمینه پنل تلویزیون‌های OLED است. این شرکت قصد سرمایه‌گذاری در حدود ۱۰ میلیارد یوانی (در حدود ۸٫۸۶ میلیارد دلار) را دارد.

علاوه‌بر کارخانه‌ای که ال‌جی می‌خواهد در گوانجو تاسیس نماید، این کمپانی تولیدکننده کره‌ای قصد دارد تا تقریبا در حدود ۲٫۸ میلیارد یوان در خط تولید ۱۰٫۵G برای تاسیس کارخانه جدیدش در پاجو کره جنوبی هزینه کند. همچنین ال‌جی می‌خواهد ۵ میلیارد یوان نیز در خط تولید ۶G در کارخانه پاجو بر روی پنل‌های انعطاف‌پذیر OLED سرمایه‌گذاری صورت دهد.

گزارش‌های مالی اخیر ال‌جی فاش می‌کند که درآمد این کمپانی در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷ با رشدی ۱۳ درصدی مواجه بوده و از میزان ۵٫۸۵۵ میلیارد یوان در سال گذشته به مقدار ۶٫۶۲۹ میلیارد یوانی در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا نموده است. با برنامه‌ریزی که سونی برای افزایش درخواست‌های پنل های OLED برای ابتدای سال ۲۰۱۹ نموده، انتظار می‌رود که فروش ال‌جی و به‌ همچنین درآمد این کشور رشدی بسیار خوب داشته باشد.

منبع: itresan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>