شاتل بدون راننده در سنگاپور

نخستین شاتل اتوبوس بدون راننده از ابتدای سال ۲۰۱۷، سرویس دهی خود را در سنگاپور را آغاز خواهد کرد.

این خودروی اتوماتیک قادر به حمل ۱۵ سرنشین بین دنشکده تکنولوژی “Nanyang” و پارک “CleanTech eco business park” با مسافتی حدود ۱٫۵ کیلوتر (۹۳٫ مایل) خواهد بود.

دانشکده تکنولوژی “Nanyang” ویدیویی از این اتوبوس دارای تهویه هوای مطبوع در فیسبوک منتشر کرده و گفته که از ترم آینده آماده‌ی استفاده خواهد بود.

این خودرو “Arma” نام دارد و توسط شرکت فرانسوی “Navya” ساخته شده است.

با توجه به وبسایت این شرکت، “Arma” از سنسورهای “Lidar” و دوربین‌ها جهت تشخیص موانع و اشیاء در مسیر حرکت استفاده می‌کند و موقعیت فعلی خود را از طریق سیستم جی پی اس به مرکز ارسال می‌کند و از این طریق اپراتورها حرکت اتوبوس را به طور زنده در طول مسیر زیر نظر خواهند داشت.

“Arma” تنها اتوبوس اتوماتیک مورد استفاده در مسیر دانشکده‌ها نخواهد بود. اتوبوس‌های بزرگ و پرظرفیت نیز به زودی قرار است در مسیر پارک “CleanTech” و دانشکده تکنولوژی “Nanyang” شروع به کار کنند.

اتوبوسهای الکترونیکی جدید به سنسورهای راداری و تکنولوژی‌های هوشمند مجهز شده‌اند و محققین دانشگاه به دنبال ساخت نرم‌افزاری جهت کنترل آنها هستند.

 

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>