شیطنت هکرها در سیستم هشدار اضطراری!

شیطنت هکرها در سیستم هشدار اضطراری!

به گزارش ایتنا از مهر به نقل از مارکت واچ، مختل شدن این سیستم توسط هکرها باعث شد تا صدای سوت تمامی ۱۵۶ آژیر هشدار تعبیه شده در نقاط مختلف این شهر به صدا درآید و مردم دالاس نتوانند شب را آسوده سر بر بالین بگذارند.

بعد از وقوع این مشکل در ساعت ۱۱:۴۵ دقیقه شب و بلند شدن صدای گوشخراش آژیرها، هزاران نفر از مردم با شماره ۹۱۱ تماس گرفتند و خواستار ارائه توضیح از سوی مسئولان محلی شدند. دسترسی هکرها به این سیستم هشدار باعث شده بود حتی با خاموش کردن آن نیز مشکل به طور دائم حل نشود، زیرا هکرها مجددا این سیستم‌ها را روشن می‌کردند.

سرانجام با از کار انداختن سرتاسری سیستم هشدار مذکور در ساعت ۱:۲۰ دقیقه صبح مشکل یاد شده به طور کامل حل شد و مردم توانستند بدون سروصدای مزاحم بخوابند.

سیستم هشدار یاد شده به منظور آگاه کردن مردم دالاس از شرایط آب و هوایی نامناسب و احتمال وقوع توفان های شدید راه اندازی شده و هک شدن آن نشان می دهد که سیستم یاد شده نیازمند بهینه سازی و ارتقای استانداردهای امنیتی است.

مقامات محلی شهر دالاس در تلاش برای شناسایی عوامل این حمله هکری و مجازات آنها هستند. پیش از این نیز برخی زیرساخت های شهرهای مختلف آمریکا اعم از سیستم هشدار راه آهن، رایانه های بیمارستان ها و … مورد حملات هکری قرار گرفته بودند.

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>