صفحه‌کلید متفاوت مایکروسافت برای استفاده یک دستی از آیفون

استفاده از گوشی هوشمند آیفون با یک دست کار دشواری است؛ به خصوص زمانی که قصد دارید پیام متنی تایپ کنید. ولی صفحه‌کلید جدیدی که مایکروسافت در این زمینه طراحی کرده است مشکل را برطرف می‌کند و رسانه‌های خبری اعلام کرده‌اند که این صفحه کلید به صورت اختصاصی برای کاربرانی طراحی شده است که می‌خواند با یک دست از گوشی خود استفاده کنند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دکمه‌های این صفحه‌کلید مجازی به سمت گوشه نمایشگر دستگاه موبایلی خمیده شده‌اند و بنابراین شما به راحتی می‌توانید با چرخش انگشت شست خود به طرفین، اعداد و حروف مورد نظر خود را تایپ کنید. این صفحه‌کلید از قابلیت swipe هم پشتیبانی می‌کند تا بتوانید بدون برداشتن دست، انگشت خود را روی حروف مورد نظر خود حرکت دهید و کلمه را تایپ کنید.

این سیستم از نظر ظاهری شبیه به صفحه کلید Windows Mobile WordFlow ساخته شده است و تنها تفاوت آن در این مسئله است که کاربران تنها با یک دست هم می‌توانند از تمام مزایای آن بهره‌مند شوند.

به هر حال باید توجه داشت که صفحه‌کلید متفاوت مایکروسافت فعلا فقط برای کاربران آیفون ارایه شده است و اندرویدی‌ها می‌بایست منتظر بمانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>