عرضه عمومی سهام شرکت Cloudera

عرضه عمومی سهام شرکت Cloudera

شرکت نوپای تحلیل داده‌های Cloudera، برای نخستین عرضه عمومی سهام خود در وال استریت ثبت نام کرده است.

به گزارش ایتنا به نقل از recode، شرکت Cloudera روز دوشنبه اعلام کرد که انتظار دارد ۱۵ میلیون سهم خود را با بهایی بین ۱۲ تا ۱۴ دلار به صورت عمومی عرضه کند و سهامی عام شود.
گفتنی است ارزش بازار شرکت “کلودرا” با داشتن نزدیک به ۱۲۸ میلیون سهم، حدود ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار است.

شایان ذکر است کلودرا در اواخر ماه مارس پرونده عرضه سهام خود را در بورس اوراق بهادار نیویورک گشود و درنظر دارد این کار را با نماد CLDR انجام دهد.
این شرکت در پرونده خود اظهار داشت که فروش سالیانه آن در سال ۲۰۱۶ با افزایش ۵۷ درصدی به ۲۶۱ میلیون دلار بالغ شد. این در حالی است که گفته می‌شود کلودرا در همان دوره زمانی، ۱۸۷ میلیون دلار از دست داد.

از سوی دیگر، اینتل صاحب ۲۲ درصد از سهام کلودرا است و در سال ۲۰۱۴، مبلغ ۷۴۰ میلیون دلار در این شرکت نوپا و به عنوان بخشی از جذب سرمایه ۹۰۰ میلیون دلاری، سرمایه‌گذاری کرد.


اینتل در طی جذب سرمایه‌گذاری در همان سال، ۳۰.۹۲ دلار به ازای هر سهم پرداخت کرد و گفته می‌شود که قادر است در طی نخستین عرضه سهام عمومی، ۱۰ درصد دیگر از این شرکت را از آن خود نماید.
بدین ترتیب اینتل با خرید این ۱۰ درصد سهام، می‌تواند همچنان به مالکیت ۲۱ درصدی این شرکت ادامه دهد.

گفتنی است کلودرا در پرونده خود از چندین رقیب از جمله خدمات وب آمازون، اوراکل و مایکروسافت نیز نام برده است.
 

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>