عرضه یک لپ‌تاپ ارزان‌قیمت برای دانش آموزان و دانشجویان

عرضه یک لپ‌تاپ ارزان‌قیمت برای دانش آموزان و دانشجویان

مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد از یک لپ‌تاپ ارزان‌قیمت که مخصوص دانش آموزان و دانشجویان طراحی شده است و مزایای بسیارخوبی هم دارد پرده بردارد و سال ۲۰۱۸ را با کمک به ارتقای سطح آموزش آغاز نماید.

اخیرا شرکت مایکروسافت در نمایشگاه بت در لندن، نخستین لپ‌تاپ آموزشی خود در سال ۲۰۱۸ را رونمایی کرد. این لپ‌تاپ مدل لنوو ۱۰۰e، قیمتی معادل ۱۹۰ دلار دارد و در هولولنز هم تا ۳۱ مه ۲۰۱۸، ۱۰ درصد تخفیف علمی برای آن در نظر گرفته شده است. این قیمت باعث می‌شود که مدارس بتوانند این لپ‌تاپ را به صورت عمده برای دانش آموزان خریداری کنند.

به گزارش ایتنا به نقل از سی.نت، این لپ‌تاپ البته آنقدر قوی نیست که بتواند واقعیت ترکیبی را پیاده‌سازی نماید.
لازم به ذکر است که واقعیت ترکیبی، یکی از ابزارهایی است که می‌تواند کمک شایانی به امر آموزش نماید و همین موضوع می‌تواند یکی از نواقص بزرگ این لپ‌تاپ ارزان‌قیمت محسوب شود.
 
البته گفتنی است که حتی لنوو ۳۰۰e که قیمتی معادل ۲۸۰ دلار دارد نیز توان اجرای واقعیت ترکیبی را ندارد، ولی این امکان را دارد که می‌تواند از قابلیت نمایش ۳D تبدیل و چرخش ۳۶۰ درجه پشتیبانی نماید.
همچنین مطابق اطلاعات منتشره، در خارج از آمریکا قیمت لنوو ۱۰۰e کمی بیشتر می‌شود. قیمت جهانی این لپ‌تاپ حدود ۲۲۰ دلار و ۱۵۸ پوند است.

 
مایکروسافت دو سیستم مشابه جدید هم تحت عنوان JP معرفی کرد. لپ‌تاپ ۳۰۰e، هیبریدی است و بر روی صفحه‌ نمایش آن می‌توان با قلم مخصوص  نوشت. لپ‌تاپ  ۳۰۰e  قیمتی حدود ۲۷۹ دلار دارد و دو لپ‌تاپ دیگر نیز با قابلیت پشتیبانی از ویندوز هِلو با قیمت‌های ۱۹۹ و ۲۹۹ دلار معرفی شده است.
 
همان‌گونه که اشاره شد تمامی این چهار لپ‌تاپ با هدف کار در سیستم‌های آموزشی معرفی شده‌اند و قیمت کم آنها نشان از عزم مایکروسافت برای تشویق دانش آموزان و معلمان به خرید این محصولات به جای کروم‌بوک‌های خوش‌قیمت دارد.
  

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>