علت از کار افتادن خدمات کلود آمازون

علت از کار افتادن خدمات کلود آمازون

شرکت آمازون بعد از گذشت چند روز از اختلال در خدمات کلود خود سرانجام عامل این مسئله را خطای انسانی اعلام کرد. این مشکل هزاران وب سایت را به مدت چند ساعت از دسترس خارج کرد.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از ری‌کد، آمازون با ارسال پستی در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده که یکی از کارمندانش در زمان تلاش برای رفع مشکلی در سیستم صدور صورت حساب به طور تصادفی تعدادی رایانه سرور را آفلاین کرده و با این کار برای هزاران مدیر و میلیون‌ها کاربر وب سایت های مختلف مشکل ایجاد کرده است.

خاموش شدن این سرورها عملکرد برخی سیستم‌های فرعی بر روی سرورهای دیگری را هم دچار مشکل کرده و این فرایند به طور تصاعدی ادامه یافته است.

رفع این مشکل که به طور گسترده در آمریکا رخ داد چند ساعتی به طول انجامید و تنها با راه اندازی مجدد سرورهای شرکت آمازون ممکن شد. این شرکت می گوید در حال ایجاد برخی تغییرات است تا در صورت وقوع برخی خطاهای مشابه انسانی دسترسی به خدمات کلود آمازون ناممکن نشود.

بر اساس پیش‌بینی‌ها طی سال‌های آینده ارائه خدمات کلود به یک کسب و کار ۱۴ میلیارد دلاری برای شرکت آمازون مبدل می شود و لذا بخش عمده ای از درآمد آن از محل ارائه این خدمات تامین می‌شود.

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>