فناوری تشخیص چهره به فیس‌بوک اضافه شد

به گزارش ایتنا از ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، بر اساس اعلام شرکت فیس‌بوک، این قابلیت جدید تنها برروی دستگاه‌هایی قابل دسترسی و استفاده خواهد بود که در گذشته وارد این شبکه اجتماعی شدند و به عبارتی دیگر، عضو فیس بوک بوده‌اند.
مارک زاکربرگ – موسس و مدیر عامل فیس‌بوک – می‌گوید سیستم و فناوری تشخیص چهره و احراز هویت کاربران بطور قطع امنیت این شبکه اجتماعی را افزایش خواهد داد. بدین ترتیب که با سیستم ورود دو مرحله‌ای هویت کاربران را تایید می‌کند و سپس به کاربر اجازه ورود و استفاده از حساب شخصی‌اش را می‌دهد.

البته هنوز مشخص نشده است که فیس‌بوک، چه زمانی قصد دارد این ویژگی و قابلیت جدید را به شبکه اجتماعی خود بیفزاید. بلکه طبق گزارش‌های وب سایت تک کرانچ، این شرکت در حال حاضر تنها در حال بررسی میزان اهمیت و کاربرد قابلیت تشخیص چهره و هویت در این شبکه اجتماعی است تا صفحات شخصی کاربران را از گزند هکرها و مجرمان اینترنتی به دور ساخته و امنیت شبکه خود را ارتقا دهد.

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>