فناوری چاپ سه‌بعدی؛‌این‌بار در خانه‌سازی!

فناوری چاپ سه‌بعدی؛‌این‌بار در خانه‌سازی!

متخصصان یک شرکت روسی با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی توانستند یک خانه کوچک را درمدت ۲۴ ساعت و با قیمت بسیار پایین بسازند. فرآیند ساخت این خانه شامل چاپ سه‌بعدی بخش‌های مختلف آن و مونتاژ این قطعات در محل بنای آن است.

شرکت Apis Cotr برای ساخت این خانه‌ها از یک چاپگر سه‌بعدی قابل حمل استفاده می‌کند که توسط بنیان‌گذار آن طراحی و ساخته شده است. کل فرآیند چاپ قسمت‌های مختلف خانه ازجمله دیوارها، پارتیشن‌ها و سایر اجزای آن کمتر از یک روز به طول می‌انجامد و پس از تکمیل خانه، چاپگر با استفاده از یک جرثقیل برداشته شده و در پایان کار سقف خانه نصب می‌شود.

در انتهای کار نیز دیوارها و بخش‌های داخلی خانه نصب و در جای خود محکم می‌شوند.
تمام چاپگرهای سه‌بعدی که تاکنون ساخته شده‌اند، قابل حمل هستند، به عبارت دیگر ابعاد کوچکی دارند و توانایی چاپ سه بعدی اشیایی با حجم کوچک را دارند؛ اما برای چاپ سه‌بعدی دیوارها و اجزای یک خانه به یک چاپگر بزرگ نیاز است. به همین علت نیکیتا چن یون تای مدیر عامل و بنیانگذار شرکت Apis Cotr چاپگری را در مقیاس صنعتی تولید کرد که قابلیت چاپ سه بعدی اجسام بزرگی مانند دیوارهای خانه را دارد.

هدف این شرکت تولید سریع، کارآمد و ارزان قیمت خانه‌هایی است که قابلیت سکونت را دارند و موجب تسهیل زندگی بسیاری از ساکنین زمین می‌شوند.
خانه‌هایی که با استفاده از این فناوری ساخته می‌شوند، ۱۷۵ سال عمر می‌کنند و هزینه ساخت آن‌ها تنها ۱۰.۱۳۴ دلار است.

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>