فیس‌بوک با کمک هوش مصنوعی به تصحیح تصاویر ۳۶۰ درجه کاربران می‌پردازد

تمامی تصاویر به اشتراک گذاشته شده در سطح وب کیفیت یکسانی ندارند. برخی از کاربران در گرفتن عکس و ویرایش آن حرفه‌ای عمل می‌کنند، در حالی‌که برخی دیگر بدون تفاوت به کیفیت تصویر گرفته شده تنها اقدام به انتشار آن می‌کنند. فیس‌بوک تصمیم به تصحیح این روند یا حداقل کمک به کاربران جهت بهبود تجربه عکاسی ۳۶۰ درجه خود، گرفته است.

فیس‌بوک به کاربران خود اجازه بارگذاری تصاویر ۳۶۰ درجه را می‌دهد و در صورت استفاده از هدست واقعیت مجازی، می‌توان لذت زیادی از دیدن این تصایر برد. حال فیس‌بوک با کمک هوش مصنوعی به بهبود کیفیت این تصاویر خواهد پرداخت و نتیجه نهایی را بسیار لذت‌بخش‌تر خواهد کرد.

فیس‌بوک

در واقع سیستم فیس‌بوک تصویری را خواهد گرفت و چند خروجی برای چرخش و بالا پایین تصویر گرفته شده، برای مشخص شدن خط افق تصویر ارائه می‌کند تا از کج نشان دادن تصویر برای کاربر جلوگیری کند. این مساله به خصوص در هنگام استفاده از هدست واقعیت مجازی مشهودتر خواهد بود.

باید اشاره کرد که این سیستم در حال حاضر در دسترس نیست و تنها فیس‌بوک وعده‌هایی در این خصوص داده است و در حال کار و تحقیق بر روی آن است. پس باید منتظر این فناوری در آینده‌ای نه چندان دور باشیم.

منبع: itresan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>