قابلیت‌های فیس‌بوک که در کنفرانس اف۸ ۲۰۱۷ به آن اشاره شد

قابلیت‌های فیس‌بوک که در کنفرانس اف8 2017 به آن اشاره شد

فیس‌بوک به تازگی کنفرانس توسعه دهندگان خود را که اف ۸ نام دارد برگزار کرد. در این رویداد، بیشتر تمرکز بر مواردی بود که مورد پسند جامعه جهانی است.

بزرگ‌ترین شبکه‌ اجتماعی جهان در این کنفرانس از ویژگی‌های جدیدی پرده برداشت که هدف آنها درگیر کردن هر چه بیشتر کاربران فیس‌بوک با دنیای مجازی است. فیس‌بوک در جریان کنفرانس خود از ورود جدی‌تر به حوزه‌ واقعیت افزوده و پلتفرم جدیدی برای مسنجر با پشتیبانی از افزونه‌ها و ربات‌ها، ارائه سرویس برای کسب و کارها و همچنین ایجاد محیطی برای واقعیت مجازی خبر داد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، مارک زاکربرگ در جریان این رویداد اعلام کرد دوربین فیس‌بوک، محور اصلی پلتفرم واقعیت افزوده در آینده خواهد بود و توسعه دهندگان می‌توانند با استفاده از این پلتفرم به خلق محتوا بپردازند.

فیس‌بوک در نظر دارد بر اساس نقشه راه خود و هم‌زمان با پیشرفت فناوری‌های مرتبط با واقعیت افزوده، در آینده واقعیت افزوده را با استفاده از عینک‌های هوشمند در اختیار کاربرانش قرار دهد.

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در این کنفرانس به آن اشاره شد، مسنجر فیس‌بوک است که بیش از ۱.۲ میلیارد کاربر دارد و بیش از ۶۰ میلیون کسب و کار از آن استفاده می‌کنند.
فیس‌بوک ظاهر مسنجر خود را دستخوش تغییراتی کرده است تا کاربران در زمان استفاده از این سرویس با وجود امکانات زیاد در دسترس، بتوانند به‌راحتی گزینه‌های مدنظر خود را پیدا کنند.

یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که در کنفرانس اف۸ مورد بحث قرار گرفت، عرضه عمومی نسخه بتای اسپیسز بود که پلتفرم واقعیت مجازی اجتماعی فیس‌بوک به شمار می‌رود. در این محیط، کاربران می‌توانند از طریق آواتارهایشان به تعامل با دیگر کاربران بپردازند و ارتباطی مفرح را تجربه نمایند.

قابلیت دیگر، طراحی کدهای کیو.آر برای مسنجر بود. فیس‌بوک کدهای کیو.آر را به صورتی طراحی کرده است که علاوه بر هدایت کاربران به یک صفحه یا یک شخص، امکان دسترسی به ربات‌های مختلف را نیز فراهم کند.
این کدها به راحتی با استفاده از دوربین مسنجر قابل اسکن کردن هستند.
 

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>