لرستان سهمی از بازار «ICT» کشور ندارد

‌مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان از ایجاد چتر Wi-Fi در استان خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، شهاب حیدری در جلسه مشترک کمیسیون‌های گردشگری و «IT» اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های حوزه‌ی استان اظهار کرد: متاسفانه با وجود این زیرساخت‌ها لرستان سهمی از بازار «ICT» کشور ندارد.

وی ادامه داد: در لرستان ۴۰ گیگابایت پهنای باند داریم که متاسفانه فقط از حدود یک‌سوم آن استفاده می‌کنیم.

حیدری افزود: در حوزه‌ی «ICT» استان زیرساخت‌ها فراهم است و فقط باید از آن استفاده و بهره‌برداری کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان با تاکید بر ضرورت ارتباط و تعامل دو بخش گردشگری و «IT» تصریح کرد: برای ایجاد تغییرات در این دو حوزه برنامه‌ریزی‌ها را در دو بخش گردشگری شهری و روستایی پیش برده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه پنج روستا در استان به عنوان پایلوت گردشگری انتخاب شده‌اند، بیان کرد: در حوزه‌ی شهری هم قرار بر این است که شهرداری پنج نقطه از شهر خرم‌آباد را مشخص کند تا در این نقاط چتر  Wi-Fi ایجاد کنیم.

حیدری هدف از ایجاد چتر  Wi-Fi را مدیریت مسیر گردشگران بدون برنامه‌ی مشخص سفر بیان کرد و افزود: همواره با تعداد قابل‌توجهی از گردشگران مواجه هستیم که برنامه‌ی مشخصی برای سفر ندارند و می‌توانیم از این طریق و با تفکرات مدیریتی مسیرشان را عوض کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت حضور سرمایه‌گذار برای تولید محتوا بر اساس ظرفیت‌های «IT» استان گفت: همچنین ۴۰۰۰ نفر ساعت برنامه‌ی آموزشی هم در نظر گرفته شده تا کارآموزان لرستانی در زمینه‌ی درآمدزایی از طریق نرم‌افزارهای تلفن همراه آموزش‌ ببینند.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>