لغو ممنوعیت ورود لپ‌تاپ به هواپیماها

ممنوعیت ورود لپ‌تاپ و تجهیزات الکترونیکی بزرگ‌تر از تلفن همراه به کابین هواپیماهای مسافربری به مقصد آمریکا در فرودگاه‌ها اردن و کویت نیز لغو شد.
به گزارش فارس، طی ماه‌های گذشته بنا به دستور دولت آمریکا ورود لپ‌تاپ و هرگونه تجهیزات الکترونیکی بزرگ‌تر از تلفن همراه به کابین هواپیماهای مسافربری به مقصد آمریکا در چندین فرودگاه خاورمیانه ممنوع شده بود.
پیش‌تر این ممنوعیت برای فرودگاه‌های بین‌المللی امارات و استانبول ترکیه لغو شده بود و اخیراً نیز بنا به اعلام مقامات آمریکایی ورود لپ‌تاپ به هواپیماهایی به مقصد آمریکا از فرودگاه‌های کویت و اردن نیز آزاد شده است.
هر دو فرودگاه بین‌المللی همکاری نزدیکی را برای افزایش بازرسی امنیتی مسافران با مقامات آمریکایی داشته‌اند. آمریکا به بهانه احتمال جاسازی مواد منفجره در لپ‌تاپ‌ها و تجهیزات الکترونیکی، ورود آنها را به کابین هواپیماهای پروازهای به مقصد آمریکا در بسیاری از کشورهای مسلمان ممنوع اعلام کرده بود.
شرکت‌های هوایی امارات، قطر ایرویز، ترکیش ایرلاینز و اتحاد پیش‌تر از اجرای این دستور مستثنی شده بودند.
دو شرکت رویال جردنیان و کویت ایرویز اعلام کردند که این قانون برای آنها نیز لغو شده است.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>