مایکروسافت می‌تواند اولین شرکت تریلیون دلاری باشد

ماه فوریه ۲۰۱۵ ارزش بازاری سهام شرکت اپل از رقم ۷۱۰ میلیارد دلار گذشت. در آن زمان شرکت اپل به عنوان اولین شرکت در تاریخ با ارزش بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار شناخته شد. این غول صنعت تکنولوژی بعد از آن زمان، روند افزایشی داشت و به سمت ارزش ۷۷۵ دلار صعود کرد و بعد از آن در جایگاه فعلی یعنی ارزش ۶۱۷ میلیارد دلار ایستاد. Michael Markowski، تحلیل‌گر سایت  Equitiesگزارشی داد که در آن اعلام کرده بود مایکروسافت با وجود اینکه در جدول در جایگاه سوم بعد از اپل و آلفابت قرار می‌گیرد، شانس این را دارد که اولین شرکتی باشد که ارزشی بیش از یک تریلیون دلار دارد. لیست ارزیابی زیر، ۵ شرکت عمومی برتر حوزه تکنولوژیک در آمریکا را معرفی می‌کند.

· شرکت اپل  ۶۱۷ میلیارد دلار

· شرکت آلفابت ۵۴۸ میلیارد دلار

· شرکت مایکروسافت ۴۹۲ میلیارد دلار

· شرکت آمازون ۳۵۹ میلیارد دلار

· فیسبوک ۳۳۳ میلیارد دلار

طبق گفته Markowski، مایکروسافت شانس بیشتری نسبت به اپل برای رسیدن به جایگاه ارزش ۱ تریلیون دلاری دارد زیرا شرکت تولید کننده نرم‌افزاری مانند مایکروسافت نسبت به شرکت تولید کننده سخت‌افزاری مانند اپل، به کاربران و مشتریان بیشتری دسترسی دارد. این تحلیل‌گر همچنین عنوان کرد که خرید سایت LinkedIn به افزایش ارزش مایکروسافت کمک ویژه‌ایی کرده است زیرا درآمد و ارزش شبکه‌های اجتماعی بسیار بالاست.

برای رسیدن به ارزش ۱ تریلیون دلار، مایکروسافت باید قیمت سهام خود را دو برابر کند. این شرکت باید برای سایتی مانند LinkedIn تا سال۲۰۲۰، ۷۰۰ میلیون کاربر جذب کند(تعداد کاربران LinkedIn  درحال حاضر ۴۳۳ میلیون نفر است). طبق نظر Markowitz تنها رقیب مایکروسافت برای رسیدن به جایگاه ارزش ۱ تریلیارد دلاری، آلفابت است. این تحلیل گر معتقد است اپل را در این رقابت فعلا جایگاهی ندارد.

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>