مایکروسافت پتنتی برای حسگر اثر انگشت تمام صفحه به ثبت رساند

در اوایل این ماه مایکروسافت پتنتی برای یک ویژگی خاص برای تبلت و اسمارت‌فون سرفیس به ثبت رساند. گوگل اخیرا از ویژگی جسچر اثر انگشت پرده برداشت که کاربران پیکسل می‌توانستند برخی کارها را با سوایپ کردن بر روی حسگر اثر انگشت انجام دهند. پنتنت مایکروسافت نیز کاری مشابه انجام می‌دهد.

پتنت مایکروسافت تکنیک‌هایی برای جسچرهای بایومتریک را در بر می‌گیرد. سنسور بایومتریک یک جسچر را از کاربر دریافت می‌کند. سنسور سپس با استفاده از اطلاعاتی که قبلا از کاربر داشته، کاربر را شناسایی کرده و عمل مورد نظر را انجام می‌دهد. نکته در مورد پتنت مایکروسافت این است که اجازه استفاده چندین کاربر را نیز می‌دهد. به عنوان مثال، می‌توان چندین کاربر را برای یک سیستم تعریف کرد و جسچرهای حرکتی می‌تواند معانی مختلف برای هر کاربری داشته باشد (وابسته به تعریف کاربر).

همانطور هم که گفته شد، این ویژگی در گوشی‌های پیکسل نیز وجود دارد، اما نکته این است که حسگر اثر انگشت مایکروسافت تمام صفحه بوده و بنابراین کاربر می‌تواند جسچرهای حرکتی را بر روی نمایشگر انجام دهد و به این ترتیب راحتی بیشتری داشته باشد.

منبع: itresan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>