متلاشی شدن باند بزرگ بین‌المللی تبهکاران اینترنتی

تنها چند روز پس از حمله بزرگ به یکی از اپراتورهای آلمان که باعث قطع اینترنت بسیاری شد پلیس آلمان با همکاری مقامات ده کشور دیگر یکی از بزرگترین باندهای هکری را متلاشی کرده است. 

به گفته پلیس آلمان این گروه ۳۹ سرور و صدها هزار دامنه اینترنتی و بیش از ۵۰ هزاردامنه اینترنتی را فقط در کشور آلمان در اختیار داشته است. این گروه با ارسال Botnet وب سایت های مختلفی را از کار می‌انداخته‌اند. 

حمله اینترنتی بزرگی که با این روش در این هفته علیه Deutsche Telekom صورت گرفت باعث آلوده شدن ۹۰۰ هزار روتر به بدافزارهای اینترنتی شد. 

هرچند حمله اینترنتی در نهایت ناکام ماند اما باعث شد که روترهای بسیاری از مشترکان این اپراتور از کار بیفتد. 

به گفته پلیس این گروه تبهکار اینترنتی از سال ۲۰۰۹ مشغول ارسال ایمیل‌های حاوی اسپم یا بدافزارهای اینترنتی است و هر هفته بیش از یک میلیون ایمیل حاوی لینک‌ها و فایل‌های الصاق آلوده توسط آنان ارسال می شده است. 

قربانیانی که این فایل‌ها یا لینک‌های داخل آن را باز می‌کردند در عمل کنترل کامپیوتر خود را به این گروه می‌سپردند که برای یک حمله اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. 

این حمله به تبهکاران اینترنتی بعد از چهارسال تحقیق در ۴۱ کشور جهان صورت گرفته و مقامات دولتی ۱۶ سردسته این گروه را در ده کشور جهان شناسایی کرده‌اند.

دادگاهی در وردن در شمال آلمان دستور دستگیری هفت نفر از آنان را به اتهام سازماندهی گروه تبه‌کاری و دزدی و جنایت کامپیوتری و برخی موارد اتهامی دیگر صادر کرده است. 

مرتبط: 

- قطع اینترنت آلمان به دنبال حمله هکرها

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>